2. - Англия
  3. "Гражданите" все по-далеч от титлата (видео)

"Гражданите" все по-далеч от титлата (видео)

Манчестър Сити не успя да се справи с гостуващия Фулъм, завършвайки наравно 1:1

Отборите на Манчестър Сити и Фулъм завършиха наравно 1:1 в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига. На „Сити ъф Манчестър” домакините откриха резултата чрез Марио Балотели в 26-ата минута, който се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле. Лондончани стигнаха до равенството три минути след почивката, когато Деймиън Дъф засече отблизо центриране отдясно на Джонсън.

Равният резултат напълно отговаря на показаното на терена от страна на двата тима. Първата част не предложи много положения пред двете врати. Освен попадението, което Балотели отбеляза, други сериозни опасности пред някоя от вратите нямаше.
Втората част започна с изравнителния гол на Дъф след добра работа на Джонсън по дясното крило и хубаво центриране. В 51-ата минута Джонсън от тима на Фулъм имаше възможност да изведе своя тим напред, но ударът му попадна право в ръцете на Джо Харт.

Три минути по-късно Балотели бе близо до втори гол за Сити, но стреля неточно от добра позиция.

В 62-ата минута Тевес бе изведен от Виеара и опита да прехвърли Марк Шварцер, но стражът на Фулъм успя да се разтегне и да изчисти в корнер. Малко по-късно Александър Коларов стреля силно от далечна дистанция , но ударът му бе избит с мъка от Шварцер.

Така двата тима не можаха да се победят и си поделиха по една точка. Отборът на Манчестър Сити е трети във временното класиране с актив от 50 точки, на 6 от втория Арсенал, който е с мач по-малко. Тимът на Фулъм пък е на 13-а позиция с 32 пункта.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре