2. - Англия
  3. Грешна стъпка за Вила в битката за топ 4

Грешна стъпка за Вила в битката за топ 4

Отборът, воден от Мартин О'Нийл, завърши 2:2 като домакин на Уувърхемптън

Астън Вила направи грешна стъпка в борбата си за влизане в топ 4 на Висшата лига. Отборът, воден от Мартин О’Нийл, завърши 2:2 като домакин на Уувърхемптън.

Астън Вила започна мача по-настървено и още в 4-та минута Джон карю имаше шанс да открие резултата, но стреля встрани от вратата. Натискът на „бирмингамци” продължи да се усилва. В 15-та минута вратарят на гостите от Уувърхемптън Маркус Ханеман показа добър рефлекс и се намеси с вещина. Натискът на домакините даде резултат в 16-та минута.

Ашли Хънг напредна по лявото крило, премина Зубар и с центриране по земята намери Карю на границата на вратарското поле. Норвежкият нападател не се поколеба и прати топката в мрежата на Ханеман за 1:0. Още в следващата атака Уулвс имаха шанс да изравнят резултата, но ударът на Хенри мина покрай вратата. Окопитени след първоначалния натиск на домакините „вълците” създадоха още едно добро положение за гол, но след последвалия корнер топката е изчистена. Уувърхемптън продължи да натиска своя съперник и логично стигна до равенството в 23-та минута. След центриране от пряк свободен удар Крадък се оказа най-съобразителен и отбеляза за 1:1.

Окрилени от този гол Уувърхемптън продължи да напада в търсене на нов гол и Дойл бе на косъм от неговото постигане в 27-та минута, но ударът му премина над напречната греда. Последваха още силни минути за Уулвс, които поведоха в резултата в 38-та минута. Джарвис центрира към Джоунс, топката бе засечена от Милнър, който си отбеляза нещастен автогол. Вила се вдигна на щурм и още в следващата атака имаха шанс възстановят равенството, но удар с глава на Даунинг мина на сантиметри над горната греда на Фридъл.

Второто полувреме започна с домакински натиск на Астън Вила. В 53-та минута Йънг се опита да изненада Ханеман от фаул, но топката мина над напречната греда. В следващата атака Хески имаше шанс да изравни, но Ханеман го изпревари и изби топката.

Отново английският национал имаше шанс да отбележи след центриране от корнер, но отново пропусна. В 63-та минута вратарят на Уувърхемптън Ханеман спаси нов опасен удар, този път на Джон Карю. Най-активният през второто полувреме в атака за Вила Емил Хески направи нов пропуск в 71-та минута, след като ударът му с глава бе избит от гол линията от Хенри.

Уулвс отговори на натиска с удар на Джарвис, спасен от Фридъл. В края на мача Вила се хвърли във финален щурм, който да донесе поне равенство на тима. В 80-та минута Йънг центрира към Карю, който би в аут. Малко след това Милнър също опита късмета си, но ударът му бе неточен.

Натискът на Вила се увенча с успех в 82-та минута. Голмайстор за „бирмингамци” отново бе Карю, който отклони удар на Сидуел в мрежата на Ханеман. До края на мача Астън Вила имаше шанс да спечели и трите точки, но с пропуски се отчетоха Карю и Куеяр. Българският капитан на Астън Вила Стилиян Петров игра цял мач, като получи жълт картон в 42-та минута.

След този мач отборът на Астън Вила е на 7-ма позиция с 50 точки, докато Уувърхемптън е 15-ти с 28 точки.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)