2. - Англия
  3. Хъл и Ман Сити завършиха наравно в един странен мач с много грешки

Хъл и Ман Сити завършиха наравно в един странен мач с много грешки

В мач от 13-ия кръг на Висшата лига отборите на Хъл (Сити) и Манчестър Сити завършиха наравно 2:2. Двата обора играха равностойно и закономерно не успяха да се победят. За Манчестър Сити не играха българите Мартин Петров и Валери Божинов, които са контузени.

Резултатът бе открит от Даниел Козен в 14-та минута. Нападателят получи щедър подарък от защитника Бен Хаим, който се опита да върне топката назад, но вместо това подаде на Козен, който отбеляза, стреляйки покрай Джо Харт. В 19-та минута стражът на „гражданите” получи контузия и бе заменен от Каспър Шмайхел. В 37 минута защитата на „тигрите” реши да върне жеста, като подари топката на Стивън Айрлънд, който на празна врата изравни. Натискът на Сити даде отражение и в 45-та минута отново Айрлънд отбеляза ефектно попадение, с което играчите на Марк Хюз поведоха в резултата.

През второто полувреме играчите на Хъл излязоха пределно мобилизирани да покажат, че са изключително добър отбор. Редуваха се опасни атаки към вратата на Шмайхел, но до гол така и не се стигашел. В 61-та минута бе извършено нарушение на границата на наказателното поле. Зад топката застана изгонения от Сити бразилец Джеовани, който отбеляза.  Ударът му се отклони в стената и заблуди вратаря Шмайхел. До края на срещата се редуваха положения и пред двете врати, като най-удобното положение се откри пред Дариус Васел, който се оказа сам срещу вратаря, но пропусна.

Така двата отбора си поделиха точките в един странен мач изпълнен с грешки.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)