2. - Англия
  3. Хари Кейн вдъхнови Тотнъм за обрат над Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хари Кейн вдъхнови Тотнъм за обрат над Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Шпорите” спечелиха 175-ото лондонско дерби пред собствена публика

Тотнъм победи Арсенал в 175-ото лондонско дерби с 2:1 в среща от 24-ия кръг на Висшата лига, която се проведе на стадион „Уайт Харт Лейн”. До победата футболистите на мениджъра Маурисио Почетино стигнаха след обрат, като и двата гола за „шпорите” реализира Хари Кейн през второто полувреме. Точен за Арсенал бе Месут Йозил, който откри с плътен удар през първата част. Така, Тотнъм измести градския си съперник от петото място и вече има 43 точки в актива си, а отборът на Арсен Венгер е шести с 42 точки.

Този сблъсък бе под номер 700 за френския специалист като мениджър на Арсенал, който обаче със сигурност няма да бъде запомнен с добро.

Отборът на Тотнъм игра по-настоятелно през цялото време и заслужено се поздрави с ценния успех. „Шпорите” владееха топката 56% от игровото време и бяха отправили впечатляващата бройка от 23 удари към вратата на Давид Оспина. За сравнение, гостите от Арсенал имаха едва 8.

Арсенал започна по-прибрано, но при първата си опасна контраатака "топчиите" излязоха напред в резултата. Дани Уелбек проби отдясно, преодолявайки с лекота Роуз, след това върна към Жиру, който мигновено продължи към Йозил. Германецът засече от въздуха и откри. Няколко минути след това Оспина спаси остър удар на Дани Роуз.

В 56-ата минута Хари Кейн изравни резултата, наказвайки пасивната игра на Арсенал. Муса Дембеле засече с глава центриране от корнер, Оспина спаси, но отбраната на "топчиите" изпусна Кейн на далечната греда и нападателят засече отблизо. Много скоро след това "шпорите" бяха близо до пълен обрат, но стражът на Арсенал отново спаси след опасен удар на Дембеле.

В 64-ата минута отново Оспина бе над всички, избивайки шут на Бенталеб. Четири минути преди края Кейн засече с глава центриране на Бенталеб и насочи много добре топката в левия ъгъл на вратата на Оспина, правейки обрата пълен.