2. - Англия
  3. И Уигън се оказа непреодолимо препятствие за Бербатов и Фулъм (ВИДЕО)

И Уигън се оказа непреодолимо препятствие за Бербатов и Фулъм (ВИДЕО)

Двата тима завършиха наравно 1:1 на "Крейвън Котидж"

Отборите на Фулъм и Уигън завършиха наравно 1:1 на „Крейвън Котидж” в мач от 22-ия кръг на Премиър лийг.

Домакините откриха резултата в 22-ата минута чрез неостаряващия Йоргос Карагунис, но тимът на Роберто Мартинес се добра до точката, след като Франко Ди Санто бе точен в 71-ата.

Димитър Бербатов, който за пореден път изигра цял мач за „котиджърс” отново оперираше на позицията зад нападателя, който в тази среща бе Младен Петрич.

Българинът умело дирижираше играта на своите, но често бе ритан от съперниците, като в 50-ата минута дори бе фаулиран грубо от Гари Калдуел, но играчът на Уигън се измъкна само с устно предупреждение.

Родната деветка обаче така и не съумя да застраши сериозно противниковата врата.

Гостите започнаха малко по-добре срещата след като още в 5-ата минута Ди Санто можеше да отбележи, но стреля покрай вратата от удобна позиция. Лондончани обаче отговориха с изпълнение на пряк свободен удар, но изстрелът на Петрич също бе неточен.

Карагунис обаче бе непоколебим в 22-ата минута, когато преодоля бранител на Уигън на границата на пеналтерията, след което веднага стреля с десния крак, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Ди Санто бе близо до изравняване малко преди почивката, след като засече от близко разстояние центриране на Бойс, но за негово нещастие топката не се оплете в мрежата, а премина над напречната греда.

Гостите не изглеждаха никак безобидни и в началото на второто полувреме, когато Шон Малоуни отправи страховит удар от дистанция, който бе отразен с мъка от Марк Шварцер.

Малко по-късно и Ди Санто пропусна поредната си възможност в срещата, след като негов удар от 15-ина метра бе блокиран от бранител на лондончани.

Аржентинецът обаче не се отказа и в крайна сметка в 71-ата минута ликуваше след мощен изстрел от границата на наказателното поле, пронизал мрежата зад Шварцер.

В минутите до края гостите добиваха все по-голяма увереност и можеха да изненадат неприятно своя съперник.

Все пак в заключителните моменти на двубоя опасен удар на Руис бе изчистен от голлинията от Фигероа, който запази точката за Уигън.

След това равенство тимът на Фулъм заема 13-а позиция с актив от 25 точки, докато възпитаниците на Мартинс са 17-и с 19 пункта.

Ето и всички резултати от съботните срещи в XXII кръг на английската Висша лига:

Отборът е пред сериозен риск да бъде изхвърлен от Висшата лига

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)