3. И Уулвс взе точки от Ливърпул

И Уулвс взе точки от Ливърпул

Безлично нулево равенство на „Молиньо”

И един от най-слабите тимове във Висшата лига Уулвърхемптън се оказа непобедим за Ливърпул през този сезон.

Препълненият „Молиньо” видя нулево равенство между двата тима от 23-ия кръг на шампионата.

Въпреки завръщането в титулярния състав на Стивън Джерарад, възпитаниците на Рафаел Бенитес не успяха да стигнат до трите точки.

Равенството бе най-справедливо тази вечер. Ливърпул заема 5-а позиция с 38 спечелени точки, а Уулвс е на 17-а позиция с 20.

Срещата започна спокойно. Ливърпул владееше повече топката, но опасности за вратата на Ханеман нямаше. След 15-ата минута играчите на Уулвс показа, че не смятат лесно да загубят този мач.

В 21-ата феновете на „Молиньо” поискаха дузпа за своите любимци при едно изчистване на Карагър, който обаче игра с глава, а не с ръка в наказателното поле.

Най-чистото положение за някой от двата тима дойде в 33-ата минута. Джарвис центрира и Дойл се размина на косъм от гола. След едно полувреме игра двата тима завършиха при нулево равенство.

Тимът на Мик МакКарти започна много надъхано втората част. Капитанът Хенри стреля от около 15-ина метра, но топката бе блокирана от Инсуа. Домакините продължиха да са по-активни, но Дойл стреля от границата на наказателното поле високо над вратата.

На терена не си личеше кой отбор се бори за Топ 4 и кой за оцеляване в Премиершип. 25 минути преди края Рафа Бенитес пусна в игра Н’Гог, заменяйки безличния Риера.

Французинът освежи атаката на „червените”, но бранителите и вратарят на Уулвс не бяха сериозно застрашени.

Джерард се опитваше да поведе своя тим в последните 10 минути на двубоя, но си личеше, че не е напълно възстановен от контузията, която го извади от игра за 14 дни.

Финалният натиск на „мърсисайдси” не даде резултат. 0:0 и по една точка за двата тима.

Уулвс – Ливърпул 0:0

Уулвс
: Ханеман; Зубар, Крадък, Бера, Уорд; Фоли, Хенри, Мансиен, Джарвис (89’ Гедиура), Милияш (73’ Джоунс); Дойл;

Ливърпул; Рейна; Карагър, Шкъртел, Киргиакос, Инсуа; Масчерано, Лукаш, Джерард, Родригес, Риера (67’ Н’Гог); Каут;

Жълти картони: Шкъртел (Л);
Стадион: „Молиньо”, Уулвърхемптън, 28 763 зрители;
Съдия: Питър Уолтън

;

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)