2. - Англия
  3. Изненада! Фулъм "матира" Евертън насред "Гудисън Парк" (ВИДЕО)

Изненада! Фулъм "матира" Евертън насред "Гудисън Парк" (ВИДЕО)

"Котиджърс" постигна изненадващ успех над противника

Намиращият се в зоната на изпадащите тим на Фулъм поднесе сериозна изненада в 24-ия кръг на Висшата лига. Тимът на мениджъра Скот Паркър се наложи като гост на Евертън с 2:0. В герой за лондончани се превърна 22-годишният нигериец Джош Маджа, който реализира и двата гола за „котиджърс” в първия си мач като титуляр във Висшата лига.

Всичко по-интересно в двубоя се случи през втората част, когато паднаха и двата гола в срещата. Второто полувреме започна със студен душ за „карамелите”, които още в 48-ата минута инкасираха гол.

След прекрасна атака за гостите, преминала по лявото крило, Ола Айна получи в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията. Джош Маджа бе на правилното място, за да засече коженото кълбо и да даде преднина на своя тим.

Окрилени от гола играчите на Скор Паркър продължиха да атакуват по-настоятелно, докато в тима на Евертън трудно намираха верните решения в предни позиции. В 64-ата минута Фулъм удари за втори път и то отново след атака отляво.

Боби Рийд пробва късмета си с далечен удар, но коженото кълбо срещна десния страничен стълб на вратата. Отбитата топка обаче попадна в непокрития Маджа, който на празна врата се разписа за втори път.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)