2. - Англия
  3. Каква драма! Шефилд Юнайтед и Уест Хем със спиращо дъха реми (ВИДЕО)

Каква драма! Шефилд Юнайтед и Уест Хем със спиращо дъха реми (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха 2:2

Шефилд Юнайтед, който се намира на дъното на класирането на Премиър лийг, изигра добър мач за стандартите си и спечели по драматичен начин точка от Уест Хем, след като двата отбора завършиха 2:2 на „Брамал Лейн“. „Чуковете“ на два пъти повеждаха чрез Максуел Корне (28) и Джеймс Уорд-Праус (79) от дузпа. Бен Бреретон Диас изравни за първи път в края на първото полувреме, а Оливър Макбърни реализира още един наказателен удар в 103-тата минута.

Двата отбора изигра доста интересно първо полувреме, в което създадоха немалко положения за гол. Корне даде аванс на лондончани в 28-ата минута. Удар на Ингс рикошира в бранител и топката стигна на далечната греда до нападателя на „чуковете“, който засече с левия крак от въздуха. Минута преди края на първата част Бен Бреретон Диас отбеляза дебюта си за „остриетата“ с изравнителен гол. Ареола изби удар с глава на Осула, но чилиецът, който бе привлечен под наем от Виляреал, направи добавка за 1:1.

В 58-ата минута Бреретон Диас пропусна златен шанс да отбележи втори гол и да направи пълен обрат, след като без изведен от МакАтий сам срещу Ареола, но не уцели дале+чния ъгъл и топката премина встрани. В 79-ата минута гостите получиха дузпа, слад като Хамер препъна нескопосано Ингс. Уорд-Праус бе точен от бялата точка, давайки отново преднина на Уест Хем.

В добавеното време домакините останаха с човек по-малко, след като след намесата на ВАР Райън Брюстер бе изгонен заради опасно влизане в краката на Емерсон. В последните секунди и Цоуфал напусна терена заради втори жълт картон.

В осмата минута на добавеното време Шефилд Юнайтед получи дузпа заради това, че Ареола връхлетя върху Макбърни в опита си да боксира едно центриране към далечната греда. Стражът също пострада при сблъсъка и бе заменен от Фабиански. Това забави изпълнението, но не разколеба Макбърни, който реализира дузпата в 103-тата минута, въпреки че Фабиански се хвърли в същия ъгъл. Веднага след подновяването на играта и гостите поискаха дузпа, след като Боуен падна след задържане от Ахмедходжич. Този път обаче сигнал за наказателен удар не последва.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)