2. - Англия
  3. Лестър унижи Саутхемптън (ВИДЕО)

Лестър унижи Саутхемптън (ВИДЕО)

Хеттрик за "лисиците" отбелязаха Айозе Перес и Джейми Варди

Лестър буквално разнищи Саутхемптън насред стадион "Сейнт Мерис", постигайки победа с умопомръчителното 9:0. Хеттрик за "лисиците" отбелязаха  Айозе Перес и Джейми Варди, докато по един вкараха Джеймс Мадисън, Юри Тилеманс и Бен Чилуел. Това се оказа и най-изразителната победа на гостуващ отбор в историята на Висшата лига.

Момчетата на Брендан Роджърс започнаха с класните изяви още в началото. В 10-та минута, след комбинация по левия фланк Бен Чилуел се оказа в отлична стрелкова позиция и не прости на стража на домакините Ангъс Гън, за да направи резултата 1:0. По-неприятната новина за Саутхемптън обаче беше изгонването на Райън Бертранд заради нарушение в хода на атаката, което беше отбелязано от видео-асистент реферите.

Малко след твоа само в рамките на 3 минути резултатът беше покачен на 3:0. Първо Юри Тилеманс се възползва от страхотен индивидуален рейт на Харви Барнс в 17-та минута, който намери белгиеца на точката на дузпата. В 19-та минута Тилеманс се оказа в ролята на асистент, като точен беше Айозе Перес за първия си гол в мача.

В 39-та минута резултатът беше покачен отново. След многоходова комбинация по левия фланк Чилуел намери Перес на задната греда, където испанецът застреля Гън от упор.

В последната минута на полувремето в купона се включи и Джейми Варди. Англичанинът беше намерен от ново центриране на Чилуел отляво, след което успя да премине покрай Мая Йошида и да прати топката за 5-ти път в мрежата на "светците".

Началото на втората част беше също толкова съкрушително за момчетата на Ралф Хазенхютъл. В рамките на 2 минути - 57-ма и 58-ма, след поредните дълги и протяжни атаки на Лестър Варди и Айозе Перес добавиха по още един гол на своите сметки, за да качат резултата на внушителното 7:0.

Точно, когато домакинските фенове смятаха, че няма накъде да стане по-зле, в последните 7 минути на мача резилът за Саутхемптън стана пълен. В 85-та минута Джеймс Мадисън застана зад пряк свободен от около 20 метра разстояние и се отбеляза сред голмайсторите за осмия гол за Лестър.

Окончателното 9:0 беше оформен в 3-та минута на добвавеното време. Джейми Варди беше повален в наказателното поле и съответно беше отсъдена дузпа. Зад топката застана именно английския стрелец, за да оформи своя хеттрик и финалното 9:0.

Така Лестър поне временно застава на 2-ро място с актив от 20 точки, само на 5 зад водача Ливърпул. Саутхемптън, от своя страна, остава на 18-то място с 8 точки.