Ливърпул изпрати Бърнли в Чампиъншип (видео)

4:0 за мърсисайдци на "Търф Муур" и шансовете за зона Шампионска лига са живи

Ливърпул изпрати Бърнли в Чампиъншип след 4:0 на „Търф Муур”.

Играчите на Рафаел Бенитес не се смилиха над „винено-червените” и записаха три точки в срещата между двата тима от 36-ия кръг на Висшата лига.

Така „червените” продължават битката си за място в Шампионската лига, въпреки че шансовете на отбора са минимални. Мърсисайдци имат 62 точки и са на 7-а позиция с 62 точки, на две от четвъртия Тотнъм.

Бърнли пък се прости с елитния си статут, след като отборът на Браян Лоус има 27 точки в своя актив, на 7 от Уест Хем. „Чуковете”, Уигън и Уулвърхемптън пък ще продължат да играят в Премиершип, a Хъл Сити, Портсмут и Бърнли изпадат.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, а през второто Стиви Джи и компания се развихриха. Капитанът откри резултата в 52-ата минута, а 7 по-късно не остави шансове на Йенсен с удар извън наказателното поле.

В 74-ата минута Макси се възползва от страхотен пас на Акуилани и вкара първия си гол за 18-кратните шампиони на Англия. В добавеното време на срещата Бабел бе изведен очи в очи със стража на домакините и оформи крайното 4:0.

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)