2. - Англия
  3. Ливърпул катастрофира за пореден път - 2:2 срещу Бирмингам у дома

Ливърпул катастрофира за пореден път - 2:2 срещу Бирмингам у дома

Ливърпул допусна поредната си издънка в английската Висша лига. Воденият от Рафаел Бенитес тим завърши домакинско 2:2 срещу слабака Бирмингам на собствения си "Анфийлд". Това стана в двубой от 12-ия кръг на Висшата лига. След мача, Ливърпул заема 7-ото място в класирането с актив от 18 точки.

Мениджърът на домакините Рафаел Бенитес остави на резервната скамейка капитана на тима Стивън Джерард, който все още не е напълно готов да играе цял мач. В стартовия състав на "червените" пък впечатление направиха имената на Давид Нгог и Емилиано Инсуа, които рядко получават шанс за изява.

"Червените" натиснаха своя съперник и напълно логично откриха резултата, благодарениа на Давид Н'Гог, който с хубав удар от воле след центриране на Риера откри резултата в полза на своя тим в 13-ата минута на този мач.

Натискът на Ливърпул продължи и в 15-ата минута Дирк Кайт можеше да удвои резултата, но ударът му с глава след центриране на Емилиано Инсуа не бе особено точен.

Домакините натискаха здраво своя съперник, но не успяха да удвоят преднината си в следващите минути. Абсурдното се случи в 26-ата минута, когато след центриране на Джеймс МаКфадън, футболист на гостите отклони топката към еквадорския национал Кристиан Бенитес, който с глава откри головата си сметка за бирмингамци и изравни резултата.

В 45-ата минута гостите шокираха Ливърпул, след като Камерън Джеръм вкара феноманален гол с удар от 30-ина метра и с това попадение обратът в мача стана пълен - 2:1 за гостите от Бигмингам.

През второто полувреме мениджърът на "червените" пусна капитана на тима Стивън Джерард, който замени Алберт Риера на почивката.

Стиви обаче така и не успя да помогне на своя тим, като с играта си показа, че не се намира в отлична форма. Той обаче все пак вкара изравнителния гол за "червените" след точно изпълнена дузпа в 70-ата минута, когато бе дадена за нарушение срещу Райън Бабел.

До края на мача за Ливърпул пропуски направиха Бабел, Кайт и Масчерано. Домакините допуснаха поредния си фаул във Висшата лига и на практика показа,а че не са конкурентноспособни да се борят за титлата в Англия.

[1:0] Н'Гог 13'
[1:1] Бенитес 26'
[1:2] Жером 45'
[2:2] Джерард 71' (дузпа)

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Джонсън, Шкъртел, Агер, Инсуа, Масчерано, Лейва (82 - Акуилани), Кайт, Бенаюн (77 - Бабел), Риера (45 - Джерард), Н'Гог;

БИРМИНГАМ: Харт, Карт, Джонсън, Дън, Риджуел, Ларсон, Боуър, Тайнио (15 - Карсли), МаКфадън (67 - Винял), Бенитес (86 - Хошфри), Жером;

Стадион: "Анфийлд", Ливърпул;

Жълти картони: Н'Гог (Л), Карсли, МаКфадън (Б);

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)