2. - Англия
  3. Ливърпул направи куп пропуски и ще преиграва с Болтън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул направи куп пропуски и ще преиграва с Болтън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят на „Анфийлд” завърши при равенство 0:0

Ливърпул и Болтън изиграха интересен двубой от четвъртия кръг на турнира за Купата на футболната асоциация, но победител така не и бе излъчен. Срещата на стадион „Анфийлд” завърши при равенство 0:0 и така се стигна до преиграване, което ще се състои след 10 дни.

Отборът на мениджъра Брендън Роджърс може да съжалява за това, че не си осигури победата още тази вечер у дома. „Червените” надиграха съперника си, те владееха топката 68% от игровото време и бяха отправили общо впечатляващите 24 удара към вратата на Богдан, а 9 от тях в нейните очертания. Футболистите на Болтън нямаха нито един точен удар за целия мач.

Напрежението във въздуха на „Анфийлд” се покачи още повече в заключителните минути, когато играчите на Ливърпул направиха няколко много сериозни пропуска, като най-много се отличи удара с глава на Фабио Борини с глава, който мина на около метър от лявата гледа, а Богдан въобще не мръдна.

Първият обещаващ изстрел към вратата на Адам Богдан дойде в 12-ата минута, когато Джордан Хендерсън от около 25 метра пробва рефлексите на стража, който изби. Шест минути след това Филипе Коутиньо стреля от дистанция, ала мощният му шут беше право в обсега на унгареца.

Болтън показа зъби в 33-ата минута, когато Дийн Мокси посрещна с шут лошо избита от отбраната топка, а тя профуча на метър и половина покрай десния стълб на Миньоле.

След почивката на терена за „червените“ в игра се появи Лазар Маркович и още с едно от първите си докосвания изработи спорна ситуация. Хендерсън изпълни бързо пряк свободен удар към него, а той успя да подмине декорирания с жълт картон Матю Милс, който като последен в отбрана препъна сърбина пред пеналта. Съдията Кевин Френд обаче не видя нарушението и даде сигнал играта да продължи.

В 59-ата минута играчите на домакините направиха два поредни непростими пропуска. Първо Стърлинг остави топката за Коутиньо, който стреля силно, а Богдан спаси. Мокси пое отскочилата топка, но я загуби от Хави Манкийо, който от 5-6 метра шутира встрани от дясната греда.

Последваха силни минути за Болтън, но опитният Ейдур Гудьонсен направи два много жестоки пропуска, след което Ливърпул отново натисна. И така се стигна до последните минути на срещата, когато домакините буквално окупираха вратарското поле на съперника си, но топката сящаш беше омагьосана и така и не влезе във вратата на Богдан.