2. - Англия
  3. Лийдс успя да стигне до минимален успех срещу Бърнли (ВИДЕО)

Лийдс успя да стигне до минимален успех срещу Бърнли (ВИДЕО)

Йоркширци стигнаха до победа с 1:0

Лийдс постигна минимална победа над Бърнли с 1:0 в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига. Попадение на Патрик Бамфорд в 5-ата минута от дузпа направи разликата в двубоя. След този успех Лийдс се изкачи до 11-ото място в класирането с актив от 20 точки, а Бърнли е на 16-ото с 13.

Още в 5-ата минута на двубоя Патрик Бамфорд откри резултата от дузпа, след като при опасна атака за домакините, той беше фаулиран от вратаря на гостите Поуп и от наказателния удар се разписа. Осем минути по-късно гостите организираха добра атака чрез Барнс, но ударът му не затрудни вратаря на Лийдс - Мелие.

В 15-ата минута удар на Родриго беше спасен от Поул. Гостите вкараха топката в мрежата в 18-ата минута, но гол нямаше, тъй като съдията беше отсъдил нарушение срещу вратаря на домакините.

Лийдс пропусна чудесна възможност за удвояване на резултата в 30-ата минута, след като Харисън стреля добре, но Поуп се прояви блестящо и остави отбора си в двубоя.

Бърнли пропусна чудесна възможност за изравняване на резултата, след като в 33-ата минута Уууд от няколко метра прати топката над вратата. Ник Поуп отново остави отбора си в играта, след като спаси опасен удар на Рафиня в 40-ата минута на срещата.

В последната минута на полувремето Родриго стреля неточно покрай вратата на гостите.

Бърнли се активизира през второто полувреме, но така и нямаше много сериозни опасностни пред вратата на домакините. Ашли Барнс стреля опасно към вратата в 54-ата минута, но ударът му беше блокиран.

Поуп направи невероятно спасяване, след като в 70-ата минута Ернандес отправи опасен удар от около 10-ина метра. Три минути по-късно Барнс пропусна да изравни резултата след отлична възможност. В последните десетина минути гостите тръгнаха да търсят изравнителния гол, но в крайна сметка Мелие запази вратата си суха и спаси 3-те точки за тима си.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)