2. - Англия
  3. Магия на Рууни реши битката за Манчестър, Бербатов влезе като резерва (видео)

Магия на Рууни реши битката за Манчестър, Бербатов влезе като резерва (видео)

Манчестър Юнайтед победи вечния враг Манчестър Сити с 2:1 след гениален гол на Уейн Рууни в 77-ата минута на двубоя. Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка от Алекс Фъргюсън, но влезе в игра през второто полувреме. Българинът не впечатли със своите изяви на терена.

Манчестър Юнайтед победи вечния враг Манчестър Сити с  2:1 след гениален гол на Уейн Рууни в 77-ата минута на двубоя. Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка от Алекс Фъргюсън, но влезе в игра през второто полувреме. Българинът не впечатли със своите изяви на терена. "Червените дяволи" поведоха в 41-та минута с гол на Нани, а след втората част Сити изравни с голяма доза късмет и попадение на Давид Силва. Прекрасен гол  със задна ножица на Уейн Рууни в 77-ата минута отново върна предимството за Манчестър Юнайтед.

Двубоят започна добре за „гражданите” след прекрасна комбинация между Тевес и Давид Силва в четвъртата минута. Това доведе до удар на испанеца, който прати топката на милиметри от гредата на вратата, пазена от Ван дер Сар, който не реагира. „Червените дяволи” имаха възможност да застрашат вратата на Сити след опасни центрирания. Яя Туре стреля с глава в 13-ата минута, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. Най-опасното положение за Юнайтед дойде в 35-ата минута, когато Гигс центрира прекрасно , Флетчър засече с глава, но ударът му не бе достъчно силен, за да донесе проблеми за Харт. Най-активният на терена за „червените дяволи” Нани все пак откри резултата в полза на  домакините с попадение в 41-ата минута, когато се възползва от грешка в отбраната на Сити и отбеляза първото попадение в мача.

Гостите отново започнаха по-добре в началото на второто полувреме, а Давид Силва опита на няколко пъти изстрел към вратата на Едвин ван дер Сар. Малко по-късно действията се преместиха пред вратата на „гражданите”, когато Рууни имаше брилянтна възможност да вкара второ попадение за домакините. Новото попълнение на Манчестър Сити Един Джеко влезе в игра в 60-ата минута и пет минути по-късно гостите изравниха с голяма доза късмет. Босненецът получи прекрасен пас в наказателното поле стреля към вратата, но топката рикушира в тялото на Силва и влетя във вратата на „червените дяволи” за 1:1. Веднага след това резервата Димитър Бербатов влезе в игра на мястото на бразилеца Андерсон.

Сити опита натиск но до гол стигнаха футболистите на Манчестър Юнайтед след магия сътворена от Уейн Рууни, която накара „Олд Трафорд” да избухне. Луис Нани центрира от дясно и англичанинът засече топката със задна ножица, с която направи безпомощен Джо Харт.

До края на мача гостите се опитаха да променят статуквото на терена, но до попадение не се стигна. Така Манчестър Юнайтед спечели своята 57-а точка от началото на кампанията и продължава да води в класирането, а Сити остават на трето място с 49 точки.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 2:1 ( Нани 41', Давид Силва 65',  Уейн Рууни 77')

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Саар, 22. Джон О'Шей, 12. Крис Смолинг, 15. Неманя Видич (к), 3. Патрис Евра, 24. Дарън Флечър, 18. Пол Скоулс (79' Карик), 8. Андерсон(67 'Бербатов), 17. Нани, 10. Уейн Рууни, 11. Райън Гигс

Манчестър Сити: 25. Джо Харт, 2. Мика Ричардс, 4. Венсан Компани, 5. Пабло Сабалета, 7. Джеймс Милнър (60' Джеко), 18. Гарет Бари, 42. Яя Туре, 13. Александър Коларов(52' Райт-Филипс), 21. Давид Силва, 32. Карлос Тевес

Жълти картони: Пол Скоулс, Райън Гигс (Манчестър Юнайтед); Компани, Милнър (Манчестър Сити)

Зрители: 75322.

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)