2. - Англия
  3. МЪКАТА ПРОДЪЛЖАВА: Тотнъм не можа да бие и Бърнли (ВИДЕО)

МЪКАТА ПРОДЪЛЖАВА: Тотнъм не можа да бие и Бърнли (ВИДЕО)

Серията на отбора от мачове без победа набъбна на пет

Тотнъм продължава да затъва! Тимът на Жозе Моуриньо стигна само до 1:1 при гостуването си на Бърнли от 29-ия кръга на Висшата лита. Така серията на отбора от мачове без победа набъбна на пет. Ууд вкара за домакините в 13-ата минута, Деле Али изравни в 50-ата.

Домакините започнаха по-добре и в 13-ата минута взеха заслужен аванс. Макнийл центрира отляво, топката бе изчистена от Дайър към Родригес, който стреля извън наказателното поле. Лорис не се намеси много добре, от което се възползва Ууд - 1:0. Повторенията показаха, че преди центрирането топката ударя ръката на Макнийл. ВАР разгледа ситуацията, но попадението в крайна сметка бе зачетено.

В 30-ата минута Ламела нанесе първия точен удар за Тотнъм. На почивката Моуриньо направи двойна смяна - Скип и Ндомбеле отстъпиха местата си на Ло Селсо и Моура. Това даде резултат и в 49-ата минута именно Ло Селсо пусна отлично извеждащо подаване към Ламела, който беше фаулиран от Бен Мий в наказателното поле. Реферът отсъди дузра, а Деле Али беше точен от бялата точка - 1:1. За халфа това бе 50-и гол във Висшата лига.

В 55-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Санчес избута в гръб Уууд. Джон Мос обаче не отсъди нищо, а ВАР изобщо не провери ситуацията.

Двайсетина минути преди края Бърнли пропусна страхотен шанс. Макнийл отправи подаде по земя към Видра, който финтира Алдервейрелд, но точно когато щеше да стреля Дайър се намеси чудесно и му изби топката.

До края Тотнъм действаше с повече скорост и острота. В 82-ата минута Ло Селсо отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от далечната греда. Малко след това пък рикошет даде шанс на Видра да шутира от шест метра, но Лорис реагира много добре и изби.