2. - Англия
  3. Манчестър сити победи с 2:0 като гост Блекбърн в дебюта на милионната селекция

Манчестър сити победи с 2:0 като гост Блекбърн в дебюта на милионната селекция

Адебайор с първи гол за тима, Мартин Петров резерва

Манчестър сити победи с 2:0 като гост Блекбърн в първия мач на милионната селекция, която мениджърът Марк Хюз направи през лятото.

„Гражданите”, които имаха 7000 фенове подкрепа, постигнаха трудна победа, но в крайна сметка спечелиха трите точки. Първи гол за отбора вкара новото попълнение Емануел Адебайор в 3-ата минута, а Стивън Айрлънд направи 2:0 в 90-ата.

Мартин Петров бе включен в групата за мача, но не взе участие в срещата. Дебют за отбора освен Адебайор направиха Коло Туре и Гарет Бари. Карлос Тевес пък започна на резервната скамейка, но влезе в игра 20 минути преди края на срещата.

Тимът на Марк Хюз започна силно мача. Още в третата минута Шон-Райт Филипс проби отляво финтира защитник на домакините и пусна топката към границата на наказателното поле, където Адебайор с премерен удар откри сметката си в Сити.

След това последваха трудни моменти за гостите. Маккарти и Робъртс постоянно притесняваха защитата на гостите и Шей Гивън отново направи няколко уникални намеси.

През второто полувреме картината продължи да бъде подобна. Макарти отново съдаде доста възможности пред домакините. Карлос Тевес пък имаше възможност за гол десет минути преди края, но Пол Робинсън спаси вратата си.

В последните минути последва натиск на Блекбърн, който не доведе до гол а обратното. Точно, когато реферът даде четири минути продължение, Стивън Айрлънд покоси домакините с гол близо до точката на дузпата.,

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)