2. - Англия
  3. Манчестър Сити срещу Реал Мадрид на полуфинал в Шампионска лига

Манчестър Сити срещу Реал Мадрид на полуфинал в Шампионска лига

Атлетико Мадрид е домакин на Байерн в първия мач в другия полуфинал

Манчестър Сити срещу Реал Мадрид на полуфинал в Шампионска лига, отреди жребият в Нион, Швейцария.

Дебютантът в топ 4 на Европа Манчестър Сити се изправя срещу най-титулувания тим на Стария континент, 10-кратния шампион Реал Мадрид. Мениджърът на Сити Мануел Пелегрини е бивш наставник на „кралете”.

„Гражданите” и „кралете” са се срещали в евротурнирите единствено през сезон 2012/13, когато бяха заедно в груповата фаза на Шампионска лига. Реал спечели с 3:2 у дома, а на „Етихад” мачът завърши 1:1. Реал Мадрид няма загуба в последните си осем сблъсъка с английски отбори

Атлетико и Байерн са играли само един мач помежду си в Европа, и то на финал. През 1974-а баварците печелят европейската корона след 1:1 в първия мач и категорично 4:0 в преиграването за трофея. Атлетико е загубил само един от последните си седем мача срещу немски противници.

4 май /сряда/: Реал Мадрид – Манчестър Сити

Големият финал е на 28 май на „Сан Сиро” в Милано.
Победителят от първия полуфинал ще бъде символичен домакин на финала.

Манчестър Сити е пълният дебютант в тази фаза на турнира. Преди този сезон „гражданите” никога не бяха стигали дори до четвъртфиналите, а сега са в топ 4.

Атлетико Мадрид ще играе на полуфинал за втори път в последните три сезона. През 2014-а „дюшекчиите” пак отстраниха Барса в четвъртфиналите, после изхвърлиха и Челси в полуфиналите, но загубиха финала срещу Реал Мадрид, въпреки че водеха с 1:0 до последните секунди, но Серхио Рамос вкара мача в продължения, а там Реал отнесе Атлетико с нови три гола и ликува с „Десетата” след 4:1.

Байерн Мюнхен и Реал са редовни участници в полуфиналите. Баварците не са се класирали за топ 4 само веднъж в последните шест години. Реал стига полуфинала за шеста поредна година и гони „Единадесетата”.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)