2. - Англия
  3. Манчестър Юнайтед надигра Хъл като гост с третия състав – 1:0, все пак „тигрите” се спасиха

Шампионът Манчестър Юнайтед постигна поредна победа в Премиършип, след като надигра с 1:0 тима на Хъл Сити. Срещата се игра на „Кей Си Стейдиъм” и бе от програмата на 38-ия, последен кръг на английската Висша лига. Въпреки загубата възпитаниците на Фил Браун успяха да се спасят, тъй като Нюкасъл и Мидълзбро загубиха своите мачове.

Двубоят започна равностойно като играта се водеше предимно в центъра на терена. Първата по-опасна ситуация дойде в 23-ата минута. Тогава Дарън Гибсън от Манчестър Юнайтед получи една топка на около 25 метра от вратата на Хъл и със страхотен снаряд забоде кълбото в горния ляв ъгъл на Майхил – 1:0.

След това попадение „червените дяволи” вдигнаха оборотите и в 32-ата минута Уелбек отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но шутът му премина близо до лявата греда. Само 2 по-късно Македа нахлу около точката на дузпата, освободи си пространство за изстрел между двама бранители, стреля, но коженото кълбо премина на сантиметри от дясната греда на Майхил. В ответната атака Фейгън подаде за Джеовани, който върна на Доусън на около 30 метра от вратата на Юнайтед, който стреля, но шутът му бе избит в ъглов удар от Кушчак. До края на първата част не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при резултат 1:0 в полза на шампионите.

Второто полувреме започна с по-активна игра за младите „червени дяволи”, които бяха пределно амбицирани да се докажат пред своя мениджър. В 52-ата минута Бармби отправи опасен удар към вратата на гостите, но Кушчак направи страхотно спасяване. В 75-ата Екърсли от Юнайтед пробва удар от средно разстояние, но той профуча много близо до дясната греда на Майхил. В 86-ата минута Нани отправи страхотен изстрел от около 25 метра, но стражът на „тигрите” за пореден път се намеси авторитетно и изби в ъглов удар. Това бе и последното по-интересно положение в срещата и така Манчестър Юнайтед завърши по шампионски, взимайки победа в последния си двубой в Премиършип за този сезон.

С тези три точки „червените дяволи” вече имат 90 точки, и ще завършат кампанията на четири пред Ливърпул. Домакините от Хъл останаха на 17-а позиция в подреждането с 35 точки в актива си, на една пред изпадащия Нюкасъл.

Хъл Сити – Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 Гибсън 24’

Стартови състави:

Хъл Сити: Майхил, Рикетс, Търнър, Килбейн, Доусън, Гарсиа, Марни, Боатенг, Бармби (Менди- 67’), Джеовани (Фолан- 54’), Фейгън (Кузен- 81’)

Манчестър Юнайтед: Кушчак, да Силва (Екърсли- 60’), Невил, Браун, де Лает (Посебон- 79’), Нани, Флетчър, Гибсън, Уелбек (Тошич- 87’), Мартин, Македа

Жълти картони: Бармби, Марни (Хъл Сити); Гибсън (Манчестър Юнайтед)

Стадион: „Кей Си”

Рефер: Алан Уайли

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)