2. - Англия
  3. ОБЗОР: Арсенал взе дербито с Уест Хем за три поред в Англия (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Арсенал взе дербито с Уест Хем за три поред в Англия (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от съботните мачовете, изиграни до момента

Арсенал спечели с 1:0 лондонското дерби срещу Уест Хем от 29-ия кръг на английската Висша лига. Влезлият като резерва Лаказет вкара единствения гол в 78-ата минута, в ситуация, която трябваше да бъде разгледана с ВАР, за да бъде признато попадението. Успехът е трети пореден за "артилеристите" в първенството. По този начин те запазиха шансове за Топ 5, което ще им даде право на участие в евротурнирите и догодина. Тимът на Микаел Артета е девети с 40 точки, но само с три зад петия Уулвърхемптън. Освен това Арсенал има и мач по-малко.

Срещата можеше изненадващо да започне с гол за "чуковете", след като Боуен открадна топката след неточен пас на Джака, но ударът му се спря в страничната греда.

В 14-ата Йозил стреля от 10 метра, но Диоп с тялото си спря топката и така спаси вратата си. Десетина след това удар с глава на Сократис също се отби в гредата. Малко преди почивката обаче Антонио бе много близо да вкара, но ударът му като по чудо не намери целта.

Десетина минути след почивката Лено трябваше да се намесва решително при удар на Халер. В 79-ата минута Йозил намери Лаказет пред вратарското поле и французинът вкара. Ситуацията беше разгледана от ВАР заради съмнения за засада, но се оказа, че такава няма.

Уулвърхемптън и Брайтън завършиха 0:0 на "Молиню". Така “вълците” останаха без победа срещу този съперник в последните пет мача помежду им.

Двата тима изиграха скучен мач, в който успяха да отправят само по един точен удар и така логично приключиха срещата при нулево реми. Уулвс остават пети в класирането с актив от 43 точки, докато “чайките” са 15-и с 29.