3. ОБЗОР: Сити измести Ливърпул от първото място след изразителна победа

ОБЗОР: Сити измести Ливърпул от първото място след изразителна победа

Челси отново се издъни, Лестър влезе в Топ 3, резултати от двубоите

Изиграха се седем от осемте съботни срещи във Висшата лига.

В ранния двубой от 14:30 часа Манчестър Юнайтед записа трети пореден мач без победа, след като направи 1:1 при гостуването си на Саутхемптън.

Шампионът Манчестър Сити спечели с лекота домакинството си на Брайтън. "Гражданите" започнаха ударно двубоя и поведоха още във 2-ата минута след попадение на Де Бройне. Последва затишие, а в края на полувремето (42) Агуеро увеличи преднината на своя тим.

След почивката отново Давид Силва, а Бернардо Силва оформи крайния резултат в 79-ата. Така Манчестър Сити е лидер в класирането с 10 точки, с една повече от Ливърпул, който играе днес от 19:30 срещу Бърнли.

Челси в пореден мач показа колеблива игра, като изпусна три точки в послените минути на мача с Шефийлд. "Сините" поведоха до почивката с два гола, дело на Тами Ейбрахам (19-та и 43-та), но през втората част допуснаха изравняване на резултата. Калъм Робинсън намали в 46-ата, а Курт Зума си вкара автогол в 89-ата. Така Челси има 5 точки след 4 кръга, колкото има в актива си и Шефийлд.

Лестър влезе в Топ 3 след победа с 3:1 над Борнемут, а Кристъл Палас зае четвъртото място, след като събра 7 точки след минимален успех с 1:0 над Астън Вила.  Със същия актив (7т.) вече е и Уест Хем, който победи с 2:0 Норич.

Уотфорд пък записа първа точка в кампанията след равенство 1:1 като гост на Нюкасъл.