2. - Англия
  3. Официално: Седмият в Англия в Лига Европа

Официално: Седмият в Англия в Лига Европа

Това става възможно след като бе отказан лиценз на Портсмут за клубното състезание

Футболната Асоциация на Англия (ФА) разкри, че седмият отбор във Висшата лига ще се класира за турнира Лига Европа през следващия сезон, информира „Скай Спортс”.

Това става възможно след като бе отказан лиценз на Портсмут за клубното състезание. Изпадналият във финансова криза клуб имаше право на мястото в Лига Европа след като се класира на финал за ФА Къп през този сезон срещу Челси, който е сигурен участник в Шампионската лига.

Отборът от „Фратън Парк” пропусна крайния срок за кандидатстване за клубен лиценз от УЕФА и от централата заявиха на клуба, че закъснели документи за кандидатстване няма да бъдат разглеждани заради лошото финансово състояние на клуба. Носителят на ФА Къп за 2008-ма година има дългове на стойност 120 млн. паунда.

Това означава, че седмият отбор в крайното класиране на Висшата лига ще има възможността да опита вкуса на европейски клубен футбол. В момента това място се заема от Ливърпул, но градският съперник Евертън също има шансове за 7-то място, защото изостава само на 5 точки от „мърсисайдци”.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)