2. - Англия
  3. Палас взе точка от Норич благодарение на ВАР (ВИДЕО)

Палас взе точка от Норич благодарение на ВАР (ВИДЕО)

Двата тима направиха 1:1 на "Кероу Роуд"

Отборите на Норич и Кристъл Палас не излъчиха победител в срещата помежду си в първия ден на новата 2020 година. Късметът отново обърна гръб на "Канарчетата", които пропуснаха да вземат ценни три точки в битката за оцеляване. Домакините от "Кероу Роуд" взеха ранна преднина с попадение на Тод Кантуел в 4-ата минута, но допуснаха изравняване в 85-ата минута, когато Конър Уикъм донесе точката на гостите, като попадението бе зачетено след намесата на ВАР.

Срещата започна повече от добре за Норич. В 4-ата минута Емилиано Буендия проби в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. Топката обаче се озова в Кантуел, който отблизо я прати във вратата за 1:0.

В 74-ата минута домакините можеха да удвоят, но изстрел на Кени Маклийн се отби от гредата.

В 85-ата минута Кристъл Палас се добра до изравняване. Уилфред Заха опита нещо средно между диагонален удар и подаване по земя и Уикъм отблизо с шпагат успя да засече кълбото в мрежата за 1:1. Първоначално голът не бе зачетен заради засада, но след намесата на ВАР се видя, че такава няма и резултатът официално бе изравнен.

В крайна сметка мачът завърши без победител и Норич остава на дъното на класирането с 14 точки. Кристъл Палас пък се намира на 9-ата позиция с 28 точки.