2. - Англия
  3. Робиньо донесе точката за Ман Сити срещу Блекбърн – 2:2

Робиньо донесе точката за Ман Сити срещу Блекбърн – 2:2

Отборът на Манчестър Сити достигна до късен изравнителен гол в последния си мач за календарната 2008 година. Блекбърн водеше с 2:0, но допусна изравняване до 2:2 в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. Сам Алърдайс записа силно начало на кариерата си в Блекбърн – 3 мача, 2 равни и една победа.

Домакините започнаха по-активно срещата и можеха да открият резултата още в 5-та минута, когато Брет Емертън стреля опасно от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и попадна в ръцете на Джо Харт. В 10-та минута Манчестър Сити пропусна да открие резултата. Фелипе Кайседо проби отляво, центрира на главата на Робиньо, но ударът на бразилеца премина в страни от целта. Последваха пропуски на Макарти и Гамст Педерсен за Блекбърн, преди да се стигне до последната минута от първата част, когато домакините поведоха в резултата. Емертън центрира отдясно, топката се отклони в тялото на Джейсън Робъртс и попадна в краката на Бени Макарти, който отблизо не сгреши и даде преднина на своя тим.

Втората част започна с натиск на гостите и в 51-та минута Шон Райт Филипс можеше да изравни, но изстрелът му с глава срещна левия страничен стълб на Пол Робинсън. В ответната атака Блекбърн можеше да стигне до втори гол, но изстрелът на Андре Ойер от близко разстояние бе спасен от Джо Харт. Ман Сити опита натиск, но бранителите на Блекбърн се справяха с техните атаки и така се стигна до 81-та минута, когато домакините вкараха втори гол. Емертън центрира от пряк свободен удар, топката попадна в Кристофър Самба, който я прати към Джейсън Робъртс. Последният стреля с глава и не остави шансове на Джо Харт – 2:0. Все пак Сити не се предаде и върна един гол в 85-та минута. Робиньо опита техничен пас към влизащия на скорост Майкъл Бол, но намеса на Андре Ойер прати топката на левия крак на резервата Даниел Стъридж, който с хубав удар от въздуха прати топката неспасяемо в мрежата зад Пол Робинсън. В последната минута на мача Сити стигна до равенство. Звездата на тима Робиньо бе оставен непокрит в наказателното поле и с хубав техничен удар даде точката на своя тим – 2:2.

Така с това равенство Манчестър Сити ще се изкачи на 13-то място с актив от 22 точки, докато Блекбърн ще остане в зоната на изпадащите с актив от 18 точки.

1:0 Макарти 45’
2:0 Робъртс 81’
2:1 Стъридж 85’
2:2 Робиньо 90’