2. - Англия
  3. Рома измъкна 1:1 в края срещу 10 от Фулъм в Лондон

Рома измъкна 1:1 в края срещу 10 от Фулъм в Лондон

Хангеланд изведе Фулъм напред в 24-ата минута, а Менез изпусна дузпа в 76-ата, когато бе изгонен и Кели от домакините. Крайното 1:1 оформи Андреоли в 93-ата минута.

Отборите на Рома и Фулъм извъртяха драматично равенство помежду си, завършвайки 1:1 в другия мач от групата на ЦСКА. Срещата се игра на стадион „Крейвън Котидж” и бе от програмата на група „Е” на турнира Лига Европа. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Кели бе отстранен от игра в 76-ата минута. Интересното е, че в този сблъсък среща си дадоха двамата братя, Бьорн Халге Рийзе от Фулъм и Джон Арне Рийзе от Рома.

Срещата започна с домакински натиск, но пропуски в началото направиха Грийнинг и Замора. В 15-ата минута Андреоли изпълни хубав пряк-свободен удар, но Дони успя да спаси и изби в корнер. Последваха удари на Окака и Де Роси от фаул, но Шварцер се намеси добре и в двата случая.

Така дойде 24-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на гостите Дони излезе неразчетено и бе изпреварен от Хангеланд, който засече кълбото в мрежата и хвърли в екстаз публиката на „Крейвън Котидж”.

След този гол „вълците” се активизираха и в 32-ата минута Джон Арне Рийзе можеше да изравни, но волето му бе спасено с вещина от Шварцер. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Фулъм.

Втората част започна със силен натиск от страна на Рома, а в 53-ата минута техен гол бе отменен заради засада. Последваха пропуски на Менез, а напрежението достигна връхната си точка в 76-ата минута, когато Кели бе директно изгонен за фаул срещу откъсналия се Джон Арне Рийзе, а реферът даде и дузпа за римляните. Зад топката застана Менез, но шутът му бе спасен от Шварцер за нещастие на всички, които подкрепят Рома.

И точно когато всички си мислеха, че Фулъм ще вземе трите точки, гостите успяха да изравнят. В 93-ата минута, след центриране от корнер Андреоли овладя на гърди топката в наказателното на „котиджърс”, стреля много силно от воле, кълбото срещна главата на застаналия на голлинията Пентсил, след което се удари в напречната греда и влезе в мрежата на Шварцер – 1:1.

След това равенство домакините от Фулъм заемат 2-о място във временното подреждане на група „Е” с актив от 5 точки. Гостите от Рома пък са 3-и с 4 спечелени точки.

Фулъм – Рома 1:1

1:0 Хангеланд 24’
1:1 Андреоли 90+3’

Стартови състави:

Фулъм: Шварцер, Кели, Хангеланд, Хюз, Кончески (Пентсил 46’), Рийзе (Дъф 75’),Грийнинг, Беърд, Гера, Замора (Невланд 61’), Камара

Рома: Дони, Бурдисо, Мексес, Андреоли, Рийзе, Тадей (Вучинич 63’), Бриги (Пизаро 47’), Де Роси, Губерти, Окака (Перота 47’), Менес

Bulgaria ЦСКА 3 0 1 2 1 5 −4 1

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)