2. - Англия
  3. Рулетката на дузпите изхвърли Челси от битката за "Карлинг Къп"

Рулетката на дузпите изхвърли Челси от битката за "Карлинг Къп"

Балак и Какута не бяха точни от бялата точка, Блекбърн изстрада успеха си на "Иууд Парк" и ще играе на полуфиналите

Блекбърн драматично си осигури място на полуфиналите на турнира за „Карлинг Къп”. На собствения си стадион „Иууд Парк” Роувърс надделя след изпълнение на дузпи над лидера във Висшата лига Челси.

В редовното време двубоят завърши 2:2. Калинич даде преднина на Блекбърн, но Челси обърнаха развоя на мача след попадения на Дрогба и Калу. Емертон обаче направи 2:2 и се стигна до продължения.

Още в самото им начало МакКарти бе точен от дузпа и домакините поведоха с 3:2. Ферейра обаче направи драмата пълна, след като отбеляза за 3:3 в 120-ата минута.

При дузпите отборът на Блекбърн, който в този мач отново бе воден от асистента на Сам Алърдайс Нийл МакДоналд, тъй като мениджърът все още се възстановява от сърдечната операция, която претърпя, бе по-точен и ще спори за място на финала с Астън Вила.

Още в 9-ата минута домакините стигнаха до попадение. Защитата на Челси не успя да покрие Паскал Чимбонда, той напредна по крилото, центрира към Никола Калинич и той бе точен за 1:0.

Тимът на Карло Анчелоти се опита веднага да върне гола, но Саломон Калу и Флоран Малуда не бяха точни. От своя страна Брет Емертън се опита да затрудни Иларио, но изстрелът му не намери целта.

На почивката Татко Карло направи три промени като в игра се появиха голмайсторът на тима Дидие Дрогба, младата надежда Гаел Какута и Джефри Брума. Резултатът от смените бе налице мигновено.

Малуда центрира към Дрогба в 48-ата минута и националът на Кот д’Ивоар с глава изравни за 1:1. Само 4 минути по-късно испанският ветеран в състава на Роувърс Мичел Салгадо загуби топката в половината на Челси, Жирков изведе по перфектен начин Калу с 30-ина метров пас и нападателят не сбърка останал сам срещу Робинсън - 2:1 в полза на лондончани.

Блекбърн обаче не се предаде и съставът на домакините стигна до 2:2. В 64-ата минута Емертон центрира, Иларио не реагира добре, след като Калинич го залъга, че ще играе с топката и "коженото кълбо" влетя в неговата мрежа.

Веднага след гола Дрогба и Калу бяха близо до нов гол за Челси, но Робинсън запази вратата си. До края на мача „сините” дадоха всичко от себе си да стигнат до победно попадение, но Блекбърн удържа натиска и мачът трябваше да се реши след продължения, а след ново равенство и след изпълнение на дузпи.

Само три минути бяха изминали от добавеното време и Блекбърн поведе с 3:2. Руският национал Юри Жирков извърши нарушение срещу младата надежда на Роувърс Дейвид Хойле, реферът Адам Уайли посочи бялата точка и Бени МакКарти не се поколеба да даде гол аванс за отбора си.

Челси се хвърлиха в атаки, но Нелсон, Самба и останалите защитници на Блекбърн действаха отлично и до края на първите 15 минути от продълженията резултатът остана непроменен – 3:2 за Блекбърн.

В 109-ата минута Дрогба бе близо до гола, но Самба се отличи с перфектна намеса. Няколко центрирания на Малуда също останаха без резултатни.

Играчите на Блекбърн вече си мислеха, че са се класирали за полуфиналите, когато Пауло Ферейра ги попари с гол в даденото продължение на мача или 122-ата минута на срещата.

Малуда отново центрира, Робинсън не се намеси добре и португалският национал вкара за 3:3. Челси изравни, въпреки че остана с 10 човека на терена, тъй като Калу получи контузия, а Анчелоти бе направил трите си смени. Дузпите трябваше да решат всичко в този инфарктен двубой.

При дузпите Блекбърн бяха по-точният отбор и се класираха сред най-добрите 4 като за място на финала ще спорят с Астън Вила на Стилиян Петров. Само Калинич не бе точен за Роувърс, докато за Челси Балак уцели гредата, а ударът на Какута бе отразен от Робинсън.

БЛЕКБЪРН:
Робинсън; Салгадо, Самба, Нелсон, Чимбонда; Н’Зонзи (91’ Ван Херден), Педерсен (62’ Грела), Емертон; МакКарти, Робертс (70’ Хойле), Калинич

ЧЕЛСИ: Иларио; Белети (46’ Брума), Иванович, Ферейра, Жирков; Оби Микел, Балак, Деко (46’ Дрогба); Дж. Коул (46’ Какута), Калу, Малуда

Жълти картони: Грела (Б); Брума (Ч)
Стадион: „Иууд Парк”, Блекбърн, 18 136 зрители
Съдия: Адам Уайли
ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)