2. - Англия
  3. С малко късмет Челси превзе „Йууд Парк” след обрат (видео)

С малко късмет Челси превзе „Йууд Парк” след обрат (видео)

След победата Челси запази преднината си от 5 точки на върха в класирането

Английският шампион Челси записа трети пореден успех във Висшата лига, след като трудно се наложи в гостуването си на Блекбърн от 12-ия кръг на първенството.

Домакините поведоха в резултата чрез Бенджани Мварувари още в 22-рата минута на двубоя, но само четвърт час по-късно Челси се върна в мача след гол на своя френски голмайстор Никола Анелка.

Резултатът се запази 1:1 до почивката, а и през почти цялата част на второто полувреме.

Последните 20 минути обаче в атаката на лондончани се включи и трети нападател в лицето на Даниел Стъридж, чието появяване на терена освежи играта на шампионите.

Изстрел на юношата на Манчестър Сити в 76-ата минута обаче мина на сантиметри от Тим Хауърд, но за късмет на столичани след хубав пробив на Жирков отляво, в заключителната част на двубоя, последва отлично центриране към далечната греда, където сръбският бранител Бранислав Иванович бе оставен непокрит и донесе трите точки на своите.

След победата Челси запази преднината си от 5 точки на върха в класирането, докато Белкбърн остана в близост до зоната на изпадащите с едва 9 точки в своя актив.

Стартови състави :

Челси: Чех, Иванович, Алекс, Тери, Коул, Есиен, Микел, Жирков, Анелка (’90 Ферейра), Дрогба, Малуда (’72 Малуда);

Блекбърн: Робинсън, Салгадо, Нилсен (’35 Олсон), Живе, Джоунс, Маме Диуф, Емертън, Педерсен, Ел Хаджи Диуф (’81 Дън), Мварувари (’46 Робертс);

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре