2. - Англия
  3. Само Н’Гог успя да превземе румънската крепост

Само Н’Гог успя да превземе румънската крепост

Ливърпул победи Унирея с 1:0 на "Анфийлд" в Лига Европа

Френският нападател Давид Н’Гог донесе победата на Ливърпул над румънския шампион Унирея (Урзичени).

Двубоят на „Анфийлд” от 1/16-финалната фаза на Лига Европа завърши 1:0, а 40 000 зрители видяха победното попадение на мърсисайдци едва в 81-ата минута.

Ливърпул смачка Унирея, но направи куп пропуски пред вратата на гостите, пазена блестящо от Арлаускис.

Следващата седмица предстои реванш в Румъния.

Още в 30-ата секунда на мача Ливърпул можеше да открие резултата. Каут изведе прекрасно Джерард, който стреля без забавяне, но стражът на Унирея спаси блестящо.

Последва хубав диагонален шут на Каут, но отново Арлаускис бе на ниво. До 20-ата минута Аурелио се опита да порази румънската врата от пряк свободен удар, а Джерард с глава бе неточен.

Между 20-ата и 30-ата минута Риера на два пъти пробва своя късмет. Шутовете на испанеца обаче минаха покрай целта. Единственото малко по-сериозно положение за Унирея бе в 25-ата минута след изпълнение на свободен удар на Фрунца, но Рейна внимаваше.

В последните 15 минути на първата част „червените” упражниха тотален натиск. Масчерано стреля от 30 метра, а Апостол с лакът спаси своя тим. Най-чистото положение за мърсисайдци дойде в 37-ата минута, когато Н’Гог овладя топката отлично на гърди, обърна се и стреля към румънската врата, но коженото кълбо мина на метър от десния страничен стълб.

Така нулевото равенство се запази след първата част, въпреки тоталното превъзходство на английския гранд.

До 60-ата минута нищо не се промени – Ливърпул атакуваше масирано, а Унирея се бранеше с всички сили. Аурелио изстреля снаряд от 20 метра, но стражът на гостите от Урзичени се намеси феноменално.

Последваха нови пропуски като Н’Гог на три пъти, Шкъртел и Джерард не сполучиха. Бенитес заложи на резервите Бабел и Пачеко. Те не го подведоха.

В 81-ата минута румънската крепост рухна. Бабел центрира в пеналта на Унирея, испанският талант Пачеко свали отлично топката с глава и Н’Гог бе на точното място – 1:0.

Джераррд бе близо до втори гол за „червените” две минути по-късно след силен шут извън наказателното поле, но топката профуча покрай гредата. В края голмайсторът Н’Гог получи контузия и бе принудително заменен от Лукас.

Ливърпул взе мача с 1:0. През следващата седмица „червените” ще гостуват на Унирея в Румъния.

Ливърпул – Унирея (Урзичени) 1:0
(1:0) Н’Гог 81’

Ливърпул: Рейна; Карагър, Шкъртел, Агер, Аурелио; Масчерано, Акуилани (75’ Пачеко), Джерард, Каут, Риера (63’ Бабел); Н’Гог (89’ Лукас);

Унирея: Арлаускис; Мафтей, Галамаз, Фернандес, Брандан; Парасхив (86’ Вилана), Онофрас (75’ Маринеску), Падурецу (90’ Русеску), Апостол, Фрунса; Биласко;

Жълти картони: Масчерано (Л); Фернандес, Брандан (УУ);
Стадион: „Анфийлд”, Ливърпул 40 450 зрители;
Съдия: Ерик Браамхар;

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)