2. - Англия
  3. Съндърланд загуби от Челси на „Стейдиъм ъф Лайт”, но все пак запази мястото си в Премиършип и за следващия сезон

Отборът на Съндърланд записа 20-ата си загуба в първенството, като загуби от Челси с 2:3 в мач от последния 38-и кръг на английската Висша лига, който се игра на "Стейдиъм ъф Лайт". Тимът на Челси бе по-активният и настоятелен отбор на терена и заслужено се поздрави с успеха. "Черните котки" не успяха да се противопоставят на силния си съперник, но върпеки това запазиха мястото си в елита.

Отборът на Съндърланд записа 20-ата си загуба в първенството, като загуби от Челси с 2:3 в мач от последния 38-и кръг на английската Висша лига, който се игра на "Стейдиъм ъф Лайт". Тимът на Челси бе по-активният и настоятелен отбор на терена и заслужено се поздрави с успеха. "Черните котки" не успяха да се противопоставят на силния си съперник, но върпеки това запазиха мястото си в елита.

Още от самото начало гостите от Лондон бяха по-добрият отбор и изцяло контролираха събитията. Първото по-сериозно положение беше в 10-ата минута и се откри пред Дидие Дрогба, който обаче не намери очертанията на вратата и по този начин пропусна да даде аванс на своя тим. Последваха минути, в които лондончани натиснаха своя съперник, но така и не намериха начин да преодолеят Фулоп. В 17-ата минута се стигна и до първата по-опасна ситуация за Съндърланд и се наложи Петър Чех да се намесва.

В 27-ата минута за гостите в игра се появи Михаел Балак, който замени Жулиано Белети. Последваха минути, в които феновете на Съндърланд изживяха щастливи мигове, след като разбраха за развитието на мачовете на конкурентите си за оцеляване. След като и Нюкасъл, и Хъл Сити губеха в резултата, шансовете за спасение на  „черните котки” нараснаха. До края на полувремето двата отбора не успяха да си отбележат гол, като беше регистриран още един опасен удар на Дидие Дрогба, който беше най-добрия играч за Челси през тази първа част.

Второто полувреме беше доста по-интересно и още в самото начало падна и първият гол в срещата. В 47-ата минута Никола Анелка с великолепно изпълнение откри резултата в полза на Челси, като не остави никакъв шанс на Фулоп. Гостите поведоха, а Съндърланд се нуждаеше от гол, защото все още не беше сигурен за оставането си в Премиършип. За радост на всички фенове на „черните котки” той не закъсня. В 53-ата минута след като Петър Чех изби топката след центриране на Летбитър, тя попадна в Киърън Ричардсън, който с чудесен удар изравни резултата. След това попадение обаче играчите на Челси тръгнаха в атака и по нищо не личеше, че Съндърланд е отбора, който повече се нуждае от трите точки. В 66-ата минута в игра за лондончани се появи Соломон Калу. Именно национала на Кот Д’Ивоар отбеляза второто попадение за своя тим. След центриране на Малуда от корнер, Калу засече топката и направи резултата 2:1 в полза на Челси. Въпреки че отбора на Съндърланд губеше в резултата, феновете на отбора все още не губеха надежда за оцеляване след като знаеха как се развиват двубоите на Нюкасъл и Хъл Сити. Изходът от срещата стана ясен в 87-ата минута, когато падна трето попадение за състава на Гуус Хидинк. Фулоп успя да избие топката след центриране на Малуда, но тя попадна в Ашли Коул, който с чудесен удар направи резултата 3:1 за Челси. До края на срещата все пак „черните котки” върнаха едно попадение, дело на Кенуейн Джоунс, който с хубаво изпълнение отбеляза второто попадение за тима си. Малко след този гол последва и последният съдийски сигнал.

След изиграването на този последен мач в Премиършип Челси завърши на третото място в крайното класиране с актив от 83 точки. Съндърланд, който все пак се спаси заради загубите на Нюкасъл и Хъл Сити, завърши на 16-ото място с 36 точки, на 2 точки от 18-я Нюкасъл, който заедно с Мидълзбро и Уест Бромич Албиън пое към Чемпиъншип.

Съндърланд – Челси 2:3

0:1 Анелка 48’
1:1 Ричардсън 53’
1:2 Калу 75’
1:3 Коул 87’
2:3 Джоунс 90’

Съндърланд: Фулоп, Бардзли, Дейвънпорт, Фърдинанд, Колинс, Малбранк (Хийли), Уайтхед, Тайнио (Рейд), Летбитър, Ричардсън(Мърфи), Джоунс

Мениджър:Рики Сбраджа

Челси: Чех, Босингва, Иванович, Тери, Коул, Есиен(Калу), Оби Микел(Мансиен), Белети(Балак), Малуда, Дрогба, Анелка

Мениджър:Гуус Хидинк

Жълти картони: Бардзли (39) (Съндърланд), Коул(34) (Челси)

Съдия: М. Холси

Стадион: "Стейдиъм ъф Лайт"

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)