2. - Англия
  3. Саутхемптън влоши още повече кризата на Уотфорд

Саутхемптън влоши още повече кризата на Уотфорд

"Светците" победиха с 3:1 на "Викъридж"

Отборът на Саутхемптън утежни още повече ситуацията около Уотфорд във Висшата лига. Това стана, след като „светците” спечелиха с 3:1 визитата си на „Викаридж Роуд” и почти сигурно подпечатаха своето оставане в елита на Англия и догодина, макар още да има математически шансове южняците да изпаднат.

Рано-рано в срещата Дани Ингс откри резултата, след като нападателят бе точен след само 16 минути игра.

През втората част втори гол на Ингс дойде в 70-ата минута, а бранителят на Саутхемптън Ян Беднарек върна Уотфорд в мача с автогол девет по-късно. Все пак Джеймс Уърд-Праус сложи точка на спора, след като в 82-ата минута донесе трите точки на гостите.

Загубата направи така, че „стършелите” остават с 28 точки и е 16-и, като 17-ият, 18-ият и 19-ият (Уест Хем, Борнемут и Астън Вила). Отборът на Нийл Шекспир е и с мач повече, така че борбата за оцеляване в елита на Премиър лийг за тима ще е оспорвана до самия край.