2. - Англия
  3. ШАМПИОНСКИ ОБРАТ! Ливърпул надви Саутхемптън в края на мача (ВИДЕО+СНИМКИ)

ШАМПИОНСКИ ОБРАТ! Ливърпул надви Саутхемптън в края на мача (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци стигнаха до успеха след голове на Наби Кейта, Мохамед Салах и Джордан Хендерсън

Ливърпул записа много важна победа с 3:1 над Саутхемптън в тазвечершния двубой от 33-ия кръг във Висшата лига. С тези три точки "мърсисайдци" се изкачиха на лидерската позиция в таблицата.

Резултатът беше открит от "светците" още в деветата минута. Тогава Пиер Хойберг успя да достигне до отскочила топка и директно я насочи към Шейн Лонг, който засече кълбото и го заби в мрежата за 1:0.

Малко след това, Садио Мане направи опит да се възползва от прехвърлящо центриране и с глава засече топката, но Ангъс Гън не позволи да бъде изненадан и не настъпи промяна в резултата.

В 36-ата минута, "мърсисайдци" изравниха. Трент-Арнолд комбинира с Наби Кейта, който с глава матира вратаря за 1:1.

През второто полувреме, противно на резултата, опасни атаки пред двете врати почти липсваха. Първата по-интересна ситуация дойде чак в 67-ата минута, когато Роберто Фирмино овладя отскочила топка и веднага шутира, но ударът му бързо беше блокиран.

В 81-ата минута, Мохамед Салах изведе "червените" напред в резултата. След изпълнение на корнер за "светците" те не успяха да се възползват по най-добрия начин от създалите се шансове пред съперниковата врата и гостите бързо организираха контраатака. Египтянинът напредна към наказателното поле и с техничен, прехвърлящ удар не остави никакви шансове на вратаря за 2:1. Пет минути по-късно, Джордан Хендерсън оформи крайното 3:1.

След тази победа, Ливърпул събра актив от 82 точки и зае първото място във Висшата лига, с две повече от втория Манчестър Сити. Саутхепмтън пък е 16-ти с 33.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Саутхемптън: Гън - Валери, Вестергор, Йошида, Беднарек, Бертранд - Уорд-Прауз, Хойберг, Ромеу - Лонг, Редмънд

Ливърпул: Алисон - Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън - Вайналдум, Фабиньо, Кейта - Салах, Фирмино, Мане
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре