2. - Англия
  3. Стенли и Вила паднаха у дома от Уигън на старта

Стенли и Вила паднаха у дома от Уигън на старта

Отборът на Астън Вила загуби с 0:2 от Уигън домакинството си от първия кръг на английската Висша лига. Българският национал Стилиян Петров, който изведе тима с капитанската лента за първи път в мач от Премиършип, остана на терена през всичките 90 минути, но не успя да помогне на отбора да стигне поне до равенство. В същото време това бе и страхотен старт за Роберто Мартинес начело на Уигън – победа и три точки на един от най-негостоприемните стадиони на Острова.

Началото бе по-силно за домакините, които обаче не успяха да стигнат до откриване на резултата, след пропуски на Ашли Йънг и Емил Хески. Възпитаниците на Мартин О’Нийл бяха по-добри в началните минути, но Уго Родайега ги изненада неприятно в 31-ата минута. Голмайсторът на Уигън вкара страхотен гол по диагонала от воле и не остави никакви шансове на Брад Фридел. Малко по-късно стражът на гостите спаси по великолепен начин изстрел на Йънг от пряк свободен удар.

През втората част Вила потърси изравняването, но Уигън отново успя да нанесе своя удар в най-подходящия момент. В 56-ата минута Кумас се възползва от разбъркване в полето на Вила и от малък ъгъл мушна топката под плонжа на неубедителния Фридел. Този гол пречупи момчетата на Мартин О’Нийл и те така и не успяха да се вдигнат до края на срещата и да направят нещо по-опасно в предни позиции.

Така резултатът остана непроменен и Вила тръгна в новия сезон с неприятна загуба. Уигън пък направи летящ старт и показа, че отново ще бъде отбор, с когото всички ще трябва да се съобразяват.

Астън Вила – Уигън 0:2
0:1 Родайега 31’
0:2 Кумас 56’

Астън Вила: Фридел, Бей (Албрингтън 68’), Куеляр, Дейвис, Шори, Милнър, Петров, Делф (Сидуел 61’), Йънг, Агбонлохор (Делфоунесо 77’), Хески

Мениджър: Мартин О’Нийл

Уигън: Къркланд, Мелхиот, Брамбъл, Шарнър, Фигероа, Браун, Томас, Н’Зогбия (Синклеър 68’), Гомес, Кумас (Уон-Хии 90’), Родайега (Скотланд 90’)

Мениджър: Роберто Мартинес

Жълти картони: Делф, Йънг (Астън Вила), Брамбъл, Фигероа (Уигън)

Съдия: Марк Клатенбърг

Стадион: „Вила Парк”

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)