2. - Англия
  3. Стилиян се извини на феновете на Вила

Стилиян се извини на феновете на Вила

Халфът определи загубата с 1:7 от Челси като "неприемлива"

Капитанът на Астън Вила Стилиян Петров се извини на феновете на тима за „неприемливата” загуба с 1:7 от Челси през уикенда, пише днес местното издание „Бирмингам Мейл”.

Поражението отдалечи Вила от четвъртото място в класирането и амбициите им да играят в Шампионската лига.

Българският национал, който напусна преждевременно през второто полувреме на двубоя на „Стамфорд Бридж” заради болките, преследващи го през последните седмици, определи представянето на своя отбор като неприемливо.

Няколко ядосани привърженици на Вила пък поискаха да се възстановят парите на 2 300-те фенове, пропътували разстоянието до столицата, подобно на тези на Уигън след загубата с 1:9 от Тотнъм през ноември.

Съботната загуба на Вила е най-голямата от 1986 г., когато бирмингамци претърпяха поражение с 0:6 от Нотингам Форест.

„Съжалявам за феновете, които пътуваха, защото те бяха великолепни и това, което видяха в събота, не беше приятно за тях”, заяви Стенли.

„Не показахме никакъв дух, което е много изненадващо за мен, защото ние винаги се борим. Като цяло имаме добър сезон и не трябва да допуснем един резултат да го съсипе”, добави българинът.

Тази първа загуба на Вила през 2010 г. остави тима на 7 точки от четвъртия Тотнъм, като до края остават седем мача. Но „Спърс” е с далеч по-добра голова разлика (+28), сравнено с тази на Вила (+11).

„Ако искаме да се борим за първата четворка, това е неприемливо”, каза Стенли.

Следващият мач на Вила е в събота срещу Болтън на „Рийбок” преди полуфинала срещу Челси на „Уембли” седмица по-късно.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)