2. - Англия
  3. Стоук спъна Нюкасъл с гол в последната минута

Стоук спъна Нюкасъл с гол в последната минута

Нюкасъл пропусна да вземе ценна победа и да прибави 3 точки към своя актив. „Свраките” допуснаха късен изравнителен гол в последната минута на срещата със Стоук Сити от 16-ия кръг на английската Висша лига.

Началото за домакините бе повече от обещаващо. Още в 8-та минута звездата на тима Майкъл Оуен бе точен за 1:0. Бившият играч на Ливърпул се възползва от хубаво подаване на Хунас Гутиерес и хладнокръвно прати топката във вратата на гостите. В 24-та минута отново Оуен бе точен за Нюкасъл. Този път той се възползва от хубаво подаване на Мартинс и от близо не сгреши – 2:0. По всичко изглеждаше, че Нюкасъл ще вземе победата в този двубой, но не така мислеха „грънчарите” от Стоук Сити.

През втората част гостите опитаха да стигнат до гол и да се върнат в мача. В 60-та минута Сидибе се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и от близо прати топката във вратата на Шей Гивън, с което върна своя отбор в мача. В първата минута от даденото от съдията продължение Абдулайе Файе се възползва от поредната грешка в защитата на „свраките” и вкара втория гол за своя отбор в мача, с което оформи и крайното 2:2.

С това равенство Нюкасъл остана на 16-о място с актив от 16 точки, а Стоук се изкачи на 13-то място с актив от 19 точки.
ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)