3. Точка за Вила след нелеп автогол

Точка за Вила след нелеп автогол

Евертън водеше до 90-ата минута, но Ягиелка порази собствената си мрежа

Астън Вила и Евертън изиграха страхотен мач пред 38 729 зрители на „Вила Парк”.

Двубоят от 34-ия кръг на Премиершип обаче не завърши с победител – 2:2. Гостите от Ливърпул водеха с 2:1 до 90-ата минута, когато Ягиелка си отбеляза нелеп автогол.

Любопитното бе, че и четирите попадения в срещата бяха отбелязани след удари с глава.

Българският национал Стилиян Петров изигра поредния си цял мач с капитанската лента на бирмингамци, като получи и жълт картон от главния рефер Мартин Аткинсън.

Срещата започна по-добре за домакините като на няколко пъти Хауърд трябваше да се намесва решително. В 23-ата минута обаче резултатът бе открит от гостите. Бейнс центрира и Кейхил с глава реализира за 1:0. Вила се опита да върне гола до почивката, но играчите на Мартин О’Нийл не успяха да сторят това.

След натиск през втората част Вила успя да изравни. В 72-ата минута Агнонлахор се възползва от пас на Милнер и не сгреши. Отговорът на Евертън обаче бе повече от красноречив.

120 секунди по-късно Билялетдинов бе асистентът, а Кейхил за втори път голмайсторът. Мачът вървеше към успех за „карамелите”.

В първата минута на даденото продължение обаче Ашли Йънг прати топката в пеналта на Евертън и централният защитник Ягиелка прати кълбото в собствената си мрежа.

Така двата отбора прибавиха по една точка към своя актив. Вила са 7-и в подреждането с 55 точки, а Евертън място по-надолу с 51. До края на кампанията остават 4 кръга, а Стенли и неговите съотборници имат мач по-малко от повечето тимове във Висшата лига.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)