2. - Англия
  3. Тотнъм и Астън Вила със самоубийствен хикс

Тотнъм и Астън Вила със самоубийствен хикс

Двубоят на „Уайт Харт Лейн” завърши 0:0, Стилиян Петров игра цял мач

Тотнъм и Астън Вила се самоунищожиха, след като завършиха 0:0 в късния съботен мач от Висшата лига на Англия. Хиксът между тях е добре дошъл за преките им конкуренти за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. След този резултат Тотнъм е с 43 точки от 25 мача, на точка от четвъртия Ливърпул, който спечели днес „Мърсисайдското дерби”. Астън Вила пък е 7-и с 41 точки, но и с мач по-малко.

Българският национал Стилиян Петров, който се очакваше да пропусне двубоя заради болки в ахилеса, игра през всичките 90 минути.

Двубоят на „Уайт Харт Лейн” бе изключително интересен за наблюдаване. Интригуващите моменти се редуваха пред двете врати, но до чисти голови положения трудно се стигаше, тъй като бранителите действаха компактно. Все пак играчите на двата отбора успяваха да бъдат достатъчно креативни и разнообразни, и резултатът можеше да бъде открит в първия половин час. Центриранията и шутовете от извън наказателното поле преобладаваха. Често се създаваха и разбърквания, които можеха да доведат до гол. Питър Крауч, Том Хъдълстоун и Джърмейн Дефоу за Тотнъм и Гейбриъл Агболахор на другата врата бяха най-близо до откриване на резултата.

Още в 21-ата минута пък Емил Хески бе заменен принудително от Джон Карю.

През втората част темпото като че ли спадна. Тотнъм обаче пое инициативата, а Астън Вила разчиташе предимно на контраатаки. Центриранията обаче отново бяха основният прийом да се пробие една от двете защити. Първо Дейвид Бентли, а после Питър Крауч имаше отлична възможност да отбележи в 80-ата минута. И двата удара обаче профучаха встрани от вратата на бирмингамци. Последните минути се превърнаха в инфарктни: Тотнъм атакуваше яростно, а Вила се отбраняваше. Най-напред Брад Фридел спаси силен удар на Джърмейн Дефоу от наказателното поле в 89-ата минута, а от последвалия ъглов удар Питър Крауч пропусна най-чистото положение за домакините.

Така Тотнъм запази поредицата си от пет домакинства без допуснат гол.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)