2. - Англия
  3. Тотнъм надви Уест Хем с 2:0 на "Ъптън Парк"

Тотнъм надви Уест Хем с 2:0 на "Ъптън Парк"

Тотнъм постигна трудна победа с 2:0 над Уест Хем в лондонското дерби от 16-тия кръг на английската Висша лига. Двата отбора изиграха един добър мач, като положения имаше и пред двете врати. Срещата бе играна на стадион "Ъптън Парк" в Лондон.

Още е 1-ата минута Тотнъм можеше да открие резултата, след като Ленън пусна към Модрич, който от границата на пеналта не затрудни Робърт Грийн с удара си. Хърватският национал бе в много изгодна позиция, но пропусна да изведе тима си напред. В първите 20-тина минути се забеляза, че нападателят на "шпорите" че Роман Павлюченко е твърде изолиран от началото на мача с изключение на атаката при първата минута, когато той започна акцията, когато в ситуацията Модрич не успя да реализира.

Пред домакините се откри добра възможност в 20-ата минута, след като съдията даде фаул от 20-тина метра за нарушение на Дейвид Бентли срещу Валон Бехрами, но ударът на Колинс рикушира в защитник на гостите. От началото на срещата се забеляза, че домакините бяха наложили натиск по терена над Тотнъм, но за съжаление на техния бос Джанфранко Дзола това не даде резултат.
 В 40-ата минута Белъми пробва удар. но той не намери очертанията на вратата на Гомес. В 46-ата минута Лукас Нийл центрира, но Фубер се размина на сантиметри от топката и не успя да засече кълбото. Само 2 минути по-късно, удар на Крейг Белъми мина на сантиметри от дясната греда на вратата на "спърс". В 56-ата минута Бентли центрира от корнер и Дарън Бент засече прекрасно топката. но ударът му с глава с отклони в тялото на Валон Бехрами.

Само пет минути по-късно Аарън Ленън намери отлично Бент, но ударът на чернокожиятн нападател бе неточен. По този начин нападателят направи втори сериозен пропуск в рамките на 5 минути.В 66-ата минута пред Закора се откри възможност за гол, но ударът му бе твърде слаб. В 68-ата минута Ледли Кинг засече центриране на Аарън Ленън отдясно с глава и изведе шпорите напред в резултата Интересното е, че това бе първия гол на Кинг от три години насам. Само минута по-късно Чорлука пусна към Бент в наказателното поле на чуковете, но нападателят пропусна. В 71-ата минута Лукас Нийл направи грешка в защита и остави Лука Модрич да го продолее, но ударът на хърватина не бе точен. В следващите 5 минути Уест Хем имаха две положения, които бяха изпуснати от Коул и Ди Микеле. В 88-ата минута Лукас Нийл пробва силен удар от границата на пеналта, който бе париран от Гомес, а след това топката попадна в краката на резервата Давид Де Микеле, който изпусна най-чистото положение за тима си и не успя да мушне коженото кълбо във вратата на гостите. В 89-ата минута резервата Джейми О\\\'Хара със силен удар от 16-17 метра оформи крайното 2:0 за Тотнъм

След този мач Тотнъм заема 15-ото място в класирането с актив от 18 точки, а Уест Хем е 16-ти със също толкова точки.

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

Луис Диас блесна с 2 бързи гола, резултати и класиране във Висшата лига

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)