2. - Англия
  3. Уест Бромич удари Тотнъм с 2:0

Уест Бромич удари Тотнъм с 2:0

Уест Бромич Албиън постигна ценна победа с 2:0 над Фулъм в среща от 20-ия кръг от английската Висша лига, която се игра на стадион "Хауторнс". Домакините наложиха натиск над "шпорите" в началото на срещата и с играта си показаха, че не заслужават да загубят. Нещата за Тотнъм се объркаха след червения картон на Беноа Асу-Екото в 35-ата минута. В ситуацията младият футболист направи много груб фаул срещу холандеца Зейверлун.

Уест Бромич удари Тотнъм с  2:0

През първото полувреме двата тима играха равностойно, като впечатление направи добрата игра на Уест Бромич. Като цяло тимът бе се превърнал в истинска боксова круша за съперниците си в предишния срещи, но в този мач домакините наистина показаха качествена игра. Играчите на Уест Бромич постигнаха ценната победа едва в последните минути на срещата, след като в 83-ата минута един от най-добрите в мача Роман Беднар изведе своя тим напред в резултата, а в 90-ата минута Крейг Бийти оформи крайното 2:0 и по този начин донесе така чаканата победа за Уест Бромич.

След този мач Уест Бромич остава на последната 20-та позиция в класирането с актив от 18 точки, а Тотнъм е на 16-то място в класирането с 20 точки.