2. - Англия
  3. Уест Хем изплува над чертата след разгром (ВИДЕО)

Уест Хем изплува над чертата след разгром (ВИДЕО)

"Чуковете" вкараха четири и пратиха Борнемут при изпадащите, ВАР отмени червен картон на играч от домакините

Уест Хам разби пряк конкурент за оцеляване. "Чуковете" спечелиха с 4:0 домакинството си на Борнемут от 21-ия кръг на английската Висша лига. По този начин столичани изплуваха над черната. Мястото им при изпадащите зае именно Борнемут. Мачът беше повторен дебют на Дейвид Мойс начело на Уесх Хем.

Домакините решиха мача до почивката. След първите 45 минути те водеха с 3:0.

Капитанът на "чуковете" Марк Нобъл (17, 35) вкара два гола, а между тях Себастиан Але (25) реализира изумително попадение. Фелипе Андерсон (67) довърши съперника след почивката. Футболистите на Борнемут създадоха само една чиста възможност, завършила с удар в гредата на Доминик Соланке малко преди края.

Играчите на Уест Хам откриха в 17-ата минута. Нобъл беше точен за 1:0 след рикошет в тялото на Люис Кук. В 25-ата Але уверили аванса на домакините с атрактивно изпълнение от въздуха. Ножичният му удар се оказа непосилен за вратаря на Борнемут. Десет по-късно Нобъл спечели дузпа, която сам изира за 3:0.

През второто полувреме “чуковете” вкараха още едно попадения. Фелипе Андерсон се разписа в 67-ата минута.

В 75-ата реферът показа директен червен картон на Аарън Кресуел от домакините за нарушение срещу Райън Фрейзър, но след намесата на ВАР го промени на жълт.

В неделя Уест Хам гостува на Джилингам в мач за Купата на футболната асоциация, a ден по-рано Борнемут приема Лутън.