2. - Англия
  3. Уест Хем обърна 10 от Стоук Сити за 2:1

Уест Хем обърна 10 от Стоук Сити за 2:1

Отборът на Уест Хем завърши календарната 2008 година с победа. Момчетата на Джанфранко Дзола успяха да победят у дома с 2:1 тима на Стоук Сити в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. „Чуковете” постигнаха пълен обрат, а в лагера на Стоук се случи нещо много любопитно.

Гостите поведоха в резултата още в 4-та минута, когато Абдулайе Файе бе оставен непокрит в наказателното поле и със силен изстрел с глава прати топката във вратата на Уест Хем. Домакините можеха да изравнят буквално в следващата атака, но Карлтън Коул не успя да уцели вратата от 3 метра. „Чуковете” продължиха да натискат, но пропуски направиха Коул, Ъпсън и Боа Морте.

През втората част стигнаха до бърз изравнителен гол. В 51-та минута Анди Грифин изпусна Карлтън Коул, а нападателят се реваншира за пропуските си през първото полувреме и с хубав удар с десния крак остави безпомощен вратаря на гостите. Веднага след гола дойде и най-любопитният момент не само в този мач, не само в този кръг, но и в целия сезон на английската Висша лига. Нападателят на „грънчарите” Рикардо Фулър налетя на бой на виновника за гола Анди Грифин и удари с юмрук своя капитан, след което бе изгонен от главния съдия. Оттук до края на срещата домакините започнаха да натискат още по-сериозно своя съперник и в 67-та минута Дани Хигинботъм изби от голлинията изстрел на Луиш Боа Морте. В игра се появи и Диего Тристан, като по този начин Уест Хем заигра с 3-ма нападатели. Логичното се случи в 88-ата минута, когато удар на Коул рикошира в Тристан и заблуди вратаря на гостите Сьоренсен. Така Уест Хем стигна до пълен обрат и записа втора поредна победа, а испанецът отбеляза първия си гол във Висшата лига, макар и малко щастливо.

Така с този успех Уест Хем се изкачи на 10-о място с актив от 25 точки, докато Стоук ще посрещне новата 2009 година в зоната на изпадащите с актив от 20 точки.