2. - Англия
  3. Уест Хем продължава напред за ФА Къп след два късни гола

Уест Хем продължава напред за ФА Къп след два късни гола

"Чуковете" пребориха трудно Джилингам в последните минути

Уест Хем победи с 2:0 като гост Джилингам и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. Резултатът бе открит от аржентинския ветеран Пабло Сабалета в 74-ата минута. Дълбоко в добавеното време Пабло Форналс реализира отблизо оформяйки крайният резултат. Преди това третодивизионният тим има с какво да се гордее след като през първата част бе по-силният тим.

Джилингам бе тимът, който се чувстваше по-комфортно на терена през първите 45 минути. Домакините притискаха съперника си и само намесите на Лукаш Фабиански помогнаха на "чуковете" да не се отеглят на почивката с гол пасив.

Уест Хем бе преобразен в началото на втората част и показа кой е елитния тим. "Чуковете" спечелиха контрола на топката и постоянно притесняваха домакините. Деклан Рай имаше добра възможност, но не успя да преодолее страна на Джилингам. В 58-ата минута Фелипе Андерсон бе близо до попадението, но пропусна от изгодна ситуация.

В 74-ата минута Уест Хем откри резултата. Масуако бе изведен в наказателното поле. Крилото веднага даде остър успореден пас, но топката бе изчистена от защитата на Джилингам. Кълбото попадна в Пабло Сабалета, който отблизо с мощен удар реализира. Това бе и първи гол с фланелката на "чуковете" за аржентинеца. Веднага след това Джилингам опита да изравни, но удар на ОКийф бе спасен от Фабиански.

До края на двубоя лондончани можеха и да увеличат преднината си,което стана дълбоко в добавеното време. Фелипе Андерсон намери в наказателното поле, където нахлуващиоят на скорост Пабло Форналс реализира в левия ъгъл.. По този начин Уест Хем се класира за четвъртия кръг за ФА Къп.