2. - Англия
  3. Уест Хем си поигра с огъня срещу Лестър, но все пак стигна до трите важни точки (ВИДЕО)

"Чуковете" постигнаха успех с 3:2 над своя опонент

Уест Хем постигна победа с 3:2 у дома срещу Лестър в среща от 31-вия кръг на Висшата лига. „Чуковете“ показаха добра ефективност и се възползваха от малкото си положения.

Джеси Лингард отбеляза две попадения още преди почивката и даде комфортен аванс на домакините. В началото на втората част Джаръд Боуен покачи на 3:0 и всичко изглеждаше решено. „Лисицте“ обаче не се отказаха и върнаха две от попаденията, след като на два пъти се разписа Келечи Ихеаначо, но това се оказа недостатъчно дори за точка.

След постигнатия успех Уест Хем е четвърти с 55 точки, на една зад третия Лестър.

От началото „чуковете“ пресираха дълбоко в противниковата половина и Лестър имаше проблеми в изнасянето на топката.

В началните минути обаче нито един от двата тима нямаше изявен превес и до сериозни голови опасности не се стигна.

В 28-ата минута Уест Хем поведе с първата по-интересна ситуация в двубоя. Владимир Цоуфал центрира отдясно, а на границата на наказателното поле оставен непокрит бе Джеси Лингард. Той стреля от въздуха и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. Каспер Шмайхел нямаше добра видимост и остана на място.

Минута преди края на първата част Лингард отбеляза втория си гол в мача и удвои преднината на Уест Хем. Джаръд Боуен бе изведен сам срещу Шмайхел с дълго подаване зад гърба на защитата. 24-годишният нападател не се полакоми да завърши сам атаката. Вместо това той пусна наляво към Лингард, който на празна врата нямаше как да пропусне. Останаха някои съмнения, че Боуен е бил в положение на засада, но ВАР провери ситуацията и не откри нередност.

Три минути след почивката „чуковете“ направиха резултата класически. Томаш Сучек намери в наказателното поле Боуен, който преодоля Шмайхел за 3:0.

По всичко изглеждаше, че мачът е решен и Уест Хем безпроблемно ще прибави три точки към актива си, но нищо подобно.

В 54-ата минута Иса Диоп прати топката в мрежата на „лисиците“ за четвърти път, но този път след намеса на ВАР попадението бе отменено заради засада.

Час игра след началото Марк Олбрайтън проби през центъра и опита шут. Лукаш Фабиански внимаваше и спаси.

В 70-ата минута Лестър все пак намали изоставането си и върна интригата в мача. Рикардо Перейра подаде към Келечи Ихеаначо. Нигериецът стреля и се разписа.

Десет минути по-късно Рикардо Перейра бе изведен на чиста голова позиция, но Фабиански много умело напусна голлинията си и сложи край на опасната атака.

В първата минута на добавеното време Ихеаначо засече с глава центриране и се разписа за 3:2 при оставащи пет минути до края.

Съвсем логично Лестър се втурна в атака. Но финалният щурм не даде резултат. Домакините успяха да съхранят крехкия си аванс и взеха трите точки, макар и да направиха сами мача си труден.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)