2. - Англия
  3. Уигън изненада Болтън като гост

Уигън изненада Болтън като гост

Отборът на Уигън завърши календарната 2008 година с победа като гост. Момчетата на Стив Брус постигнаха победа с 1:0 като гост на Болтън в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна равностойно и двата отбора не създадоха много голови положения. В последната минута на първото полувреме обаче Уигън получи правото да изпълни дузпа, след игра с ръка на Анди О’Брайън и голмайсторът на гостите Амр Заки не сгреши от бялата точка и даде аванс на своя тим.

През втората част домакините опитаха да стигнат до равенството, но пропуски направиха Нолан и Гарднър, а гостите дори можеха да отбележат втори гол, но дари на Паласиос и Тейлър бяха спасени от Яскелайнен. Така резултатът остана непроменен, а Уигън записа втора поредна победа, след като в предишния кръг надигра отбора на Нюкасъл.

С този успех момчетата на Стив Брус се изкачиха на 7-о място с актив от 28 точки, докато Болтън се смъкна 11-а позиция с актив от 23 точки.

0:1 Заки (д) 44’

Състави:

Болтън: Яскелайнен, Стеинсон, Шиту, О’Брайън, Самуел (Рига), Тейлър, Нолан (Муамба), Маккан, Гарднър (Обади), Елмандер, Дейвис

Уигън: Полит, Мелхиот, Шарнър, Брамбъл, Фигероа, Валенсия, Кетърмол, Паласиос, Тейлър (Килбан), Хески (Камара), Заки (Браун)
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре