2. - Англия
  3. Уигън изненада Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Уигън изненада Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

"Шпорите" загубиха срещата с 0:1

Отборът на Тотнъм регистрира третото си поражение във Висшата лига от началото на сезона, след като днес отстъпи с 0:1 като домакин на Уигън в мач от 10-ия кръг на английското първенство. Двубоят се игра на „Уайт Харт Лейн”, а единственото попадение в срещата отбеляза Бен Уотсън през втората част.

Още преди да изтекат първите 10 минути Клинт Демпси пропусна две ситуации за домакините, а в средата на първата част удар на Ян Вертонген бе спасен от Али Ал Хабси. В 28-ата минута Аруна Коне можеше да изведе гостите с гол напред, но Брад Фридел отрази изстрела на нападателя на Уигън, а шест минути по-късно Шон Малоумни също получи шанс да се разпише, но вратарят на „шпорите” отново бе на мястото си и спаси. До почивката Ян Вертонген се отчете с нов пропуск за Тотнъм, а Бен Уотсън на два пъти не успя да се разпише за Уигън.

През втората част домакините можеха да излязат с гол напред още в 49-ата минута, но ударът на Клинт Демпси бе спасен от Али Ал Хабси. Уигън поведе с 1:0 в 56-ата минута, след като Бен Уотсън успя да се разпише след удар с левия крак от близко разстояние.

До края на срещата Тотнъм бе по-добрият отбор и се опита да достигне до равенството, като в 66-ата минута Гарет Бейл можеше да изравни резултата, но не успя да прати кълбото в целта. Две минути по-късно удар на Стивън Колкър от близко разстояние бе блокиран. До края на срещата ситуации се откриха и пред Гилфи Сигурдсон и Гарет Бейл, но нито една от тях не доведе до гол и така двубоят завърши с победа за Уигън с 1:0.

След този успех играчите на Роберто Мартинес вече имат актив от 11 точки и заемат 12-ото място в подреждането. Тотнъм е 5-ти със 17 пункта.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)