2. - Англия
  3. Уотфорд отказа Лестър от второто място с гол в 93-ата минута (ВИДЕО)

Уотфорд отказа Лестър от второто място с гол в 93-ата минута (ВИДЕО)

"Лисиците" изостават на шест точки от Манчестър Сити, имат и мач повече

Уотфорд измъкна 1:1 от Лестър в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. "Лисиците" откриха в заключителните секунди на редовното време, но допуснаха изравняване в 93-ата минута. Този резултат на практика ги вади от борбата за второто място. Те изостават на шест точки от Манчестър Сити, а имат и мач повече. Уотфорд е на 16-а позиция и ще трябва здраво да се потруди в оставащите мачове, за да запази мястото си в елита.

"Лисиците" доминираха през първото полувреме, но и двете по-сероизни опасности бяха пред вратата на Каспер Шмайхел. В първия случай изстрелът на Абдулай Дукуре премина аад вратата, а след това Шмайхел спаси удара на нападателя, който остана се озова сам срещу него. Това си остана и единственият точен изстрел през първата част.

В 48-ата минута Шмайхел отново спаси Лестър, след като изби шут на Исмаила Сар, който бе изведен много добре от Капу. Две по-късно Трой Дийни също бе близо до гола. Той  засече с глава центриране на Фемения отдясно, но топката премина встрани от дясната греда.

Четвърт час преди края Лестър създаде двете си най-добри положение до момента. Първо страхотен изстрел на Олбрайтън срещна гредата, а след това Мадисън шутира от границата на наказателното поле, но Фостър изби с първата си намеса в двубоя.

В 90-ата минута Бен Чилуел донесе аванс на Лестър с изключително изпълнение. Левият бек получи от Демарай Грей и със страхотен шут прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Фостър, който не успя да направи нищо. В третата минута на добавеното време Уотфорд обаче изравни с не по-малко атрактивен гол. Отбраната на Лестър не се справи с корнер пред вратата си, топката рикошира в Кабаселе, след което Доусън я засече със задна ножица. Шмайхел докосна топката, но тя влезе във вратата му.