2. - Англия
  3. Уулвърхемптън шокира Тотнъм като гост (ВИДЕО)

Уулвърхемптън шокира Тотнъм като гост (ВИДЕО)

"Вълците" стигнаха до обрат с 3:2 при визитата си в Лондон

Отборът на Уулвърхемптън надви с 3:2 Тотнъм в двубой от 28-ия кръг на Висшата лига. Домакините откриха рано с попадение на Стивън Бергвайн, но Мат Дохърти изравни в средата на първата част. В края Серж Орие върна предимството на "шпорите", но "вълците" направиха уникално второ полувреме и успяха да обърнат. Първо Диого Жота възстанови равенството, а след това Раул Хименес оформи обрата и донесе победата на своите.

Началото на срещата бе равностойно, но първата опасна възможност бе на сметката на домакините. В 13-ата минута Деле Али бе близо до отбелязването, след като овладя подаване в наказателното поле, но не успя да се справи добре с удара и топката се озова право в ръцете на Руи Патрисио.

Секунди по-късно след щастлив рикошет топката попадна в краката на Стивън Бергвайн, който трябваше просто да я чукне в мрежата на Патрисио почти от голлинията.

"Вълците" обаче се мобилизираха и наложиха предимството си. В 27-ата минута Мат Дохърти порази вратата на Тотнъм и възстанови равенството.

До края на първата част Тотнъм се опитваше да си възвърне аванса и усилията на "шпорите" се материализираха в последната минута на редовното време от първата част, когато Серж Орие изпрати неспасяемия си изстрел право в десния ъгъл на Патрисио.

Втората част започна с активни действия на гостите, но Диого Жота изпрати топката на косъм от напречната греда.

В 58-ата минута Мат Дохърти намери именно Жота в наказателното поле и португалецът не се подвоуми да изпрати топката в мрежата на Тотнъм.

Последваха силни минути за гостите, които очевидно търсеха пълния актив от точки. Така в 73-тата минута след хубав пас Раул Хименес нанесе удар, който се озова право в десния ъгъл на Гасанига.

Това бе и последната опасност в срещата, която бе изключително важна за "вълците". Със спечелените 3 точки Уулвърхемптън се изкачи до 6-ата позиция в класирането и задмина Тотнъм, който остана 7-и. "Вълците" са с актив от 42 точки, а днешният им съперник остана с 40.