2. - Англия
  3. Уулвърхемптън схруска "карамелите" на път за Европа (ВИДЕО)

Уулвърхемптън схруска "карамелите" на път за Европа (ВИДЕО)

"Вълците" задминаха Шефилд Юн и се доближиха на 3 точки от Манчестър Юн

Уулвърхемптън остава в борбата за Лига Европа, след като победи Евертън с 3:0 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. "Вълците" задминаха Шефилд Юнайтед и се доближиха на 3 точки от петия Манчестър Юнайтед. До края на “вълците” им остават двубои срещу Бърнли, Кристъл Палас и Челси. В същото време Евертън е чак 11-и и вече не играе за нищо.

Уулвс поведе в добавеното време на първата част. Люка Дин фаулира Поденсе в наказателното поле и Хименес вкара от дузпа за 1:0. Това беше 25-ото му попадение  от началото на сезона.

Секунди след почивката Дендонкер се разписа с глава за 2:0. В 74-ата влезлият Жота покачи на 3:0 след отлично подаване на Рубен Невеш.

Резултатът можеше да набъбне, но в 65-ата Жота пропусна сам срещу вратаря, а в 86-ата Траоре уцели напречната греда на празна врата. Веднъж и стражът Джордан Пикфорд не улови добре топката, като малко й остана тя да премине голлинията с целия си обем.