2. - Англия
  3. ВЪРХОВНА ДРАМА: Ливърпул и Мане продължиха да пишат история след гол от дузпа в 95-ата минута (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от мачовете в Англия досега

Лидерът в английската Висша лига Ливърпул стигна до изключително драматичен успех с 2:1 при домакинството си на Лестър от 8-ия кръг на първенството.

"Мърсисайдци" имаха нужда от дузпа в самия край на мача, за да спясят победата си, с която серията им от поредни такива за първенство вече е от 17.

Ливърпул изигра много добро първо полувреме, като обичайните заподозрени Салах, Сане и Фирмино имаха отлични шансове да отбележат, но без успех.

Защитата на Лестър обаче се пропука пет минути преди почивката, когато Сане все пак отбеляза. Крилото бе изведен с отличен пас от Джеймс Милнър от защитата и с перфектен удар покрай Шмайхел отбеляза по отличен начин 100-ия си мач с екипа на "червените". Голът на сенегалецът също беше юбилеен - под номер 50 за "мърсисайдци".

След почивката Ливърпул продължи да е по-добрият отбор и момчетата на Юрген Клоп задържаха умело топката и развиваха атака след атака. Малко след час игра Андрю Робъртсън стреля отлично от малък ъгъл, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

Така се стигна до 80-та минута, когато Анфийлд се смълча, след като точен за гостите бе Джеймс Мадисън, който получи пас от Айосе Перес, а Мадисън мина между Ван Дайк и Ловрен, за да отправи удар, като топката мина под плонжа на Адриан - 1:1.

Пет минути преди края на редовното време Върджил ван Дайк бе оставен непокрит при ъглов удар и центриране от Робъртсън отиде право към холандеца. Изстрелът му обаче прелетя над напречната греда от много изгодна позиция.

Натискът на Ливърпул продължи до самия край и се отплати. В третата минута на продължението реферът отсъди дузпа за домакините след нарушение срещу Садио Мане, при която Джеймс Милнър бе точен, за да донесе трите точки за своя тим.

По този начин Ливърпул увеличи преднината си на върха в класирането на осем точки, след като вече имат 24 пункта пред втория Сити със 16.