3. Важна победа за Стенли и Вила над Уигън

Важна победа за Стенли и Вила над Уигън

Мартин О'Нийл най-после записа успех през месец март

Астън Вила победи с 2:1 Уигън като гост в среща от английската Висша лига.

Стилиян Петров изигра поредния си силен мач с капитанската лента на бирмингамци, а Джеймс Милнър донесе трите точки за отбора на Мартин О’Нийл. Мениджърът нямаше победа през месец март вече 10 години в кариерата си, но най-после счупи този свой карък.

Уигън имаше добър баланс в мачовете си срещу Вила, но днес на „DW Стейдиъм” не успяха да стигнат до успеха, както сториха това преди седмица срещу Ливърпул.

Вила е на 7-о място в подреждането с 49 точки, на 2 и два мача по-малко от петия Ливърпул. Уигън пък заема 15-а позиция с 28 точки.

Първите 20-ина минути бяха равностойни като имаше по една добра възможност и пред двете врати. 5 по-късно гостите от Бирмингам поведоха в резултата след изключително куриозен автогол на Джеймс Колдуел.

Отговорът на Латикс бе светкавичен. Центриране на Шарл Н’Зогбия в 27-ата минута и точен изстрел на Гари Колдуел – 1:1. До края на първата част Вила бе близо до втори гол, но Крис Къркланд направи страхотно центриране след удар с глава на Джон Карю.

Вила започна силно втората част и в 63-ата минута възпитаниците на Мартин О’Нийл триумфираха. Джеймс Милнър отправи хубав шут, който мина през куп от играчи и се спря в мрежата на Къркланд за 2:1.

До края Уигън се опита да стигне до точката. Мартинес пусна в игра нападателите Виктор Моузес и Джейсън Скотланд, но нови попадения във вратата на Брад Фридел не паднаха.

Вила взе много важни три точки, с които тимът показа, че не се е отказал от Топ 4 на Англия. Уигън пък ще се бори до последно за запазване елитния си статут.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)