2. - Англия
  3. Вила близо до евротурнирите, Хъл на крачка от Чемпиъншип

Вила близо до евротурнирите, Хъл на крачка от Чемпиъншип

Стенли и компания победиха "тигрите" с 2:0 на „Кей Си Стейдиъм”

Астън Вила победи с 2:0 Хъл Сити като гост и измести Ливърпул от 6-ата позиция във Висшата лига.

Срещата се игра на „Кей Си Стейдиъм” пред 23 842 зрители, а головете за бирмингамци отбелязаха Габриел Агбонлахор в 13-ата минута и Джеймс Милнър в 76-ата от дузпа.

Стилиян Петров и неговите съотборници нанесоха 8 загуба в последните 10 срещи на „тигрите”. Отборът на Йън Дауи е в много лоша серия и е близо до изпадане в Чемпиъншип. 3 кръга преди края Хъл Сити са под чертата с 28 точки, на три от Уест Хем.

Стенли отново бе един от най-добрите за Вила, като този път не изигра цял мач, а бе заменен от Мартин О’Нийл със Стив Сидуел в 84-ата минута. В края на първата част българинът получи и жълт картон.

Вила започна силно двубоя и в 13-ата минута Джон Карю, който играеше 100-ия си мач във Висшата лига, подаде към Гейбриъл Агбонлахор и талантливият нападател реализира 16-ия си гол през кампанията.

До края на първите 45 минути Стилиян на два пъти се опита да огорчи вратаря на домакините Дюк, но нямаше късмет. За „тигрите” Кевин Килбан имаше добра възможност за гол, но Брад Фридел спаси.

В 75-ата минута гостите нанесоха своя удар. Джордж Боатенг фаулира Джеймс Милнър в наказателното поле и халфът не сгреши от бялата точка за 2:0. Джими Булард се опита да промени нещата на терена, но мрежата на Фридел остана суха. Реферът Майк Дийн даде 10-минутно добавено време на двубоя, тъй като тежка контузия в 54-ата минута получи нападателят на домакините Ян Венегоор ъф Хеселинк. Резултатът обаче остана непроменен.

Вила продължи добрата си серия срещу Хъл и вече има 8 последователни победи, седем от тях без допуснат гол.

Съставът на Мартин О’Нийл е 6-и в подреждането с 61 точки, на една зад Манчестър Сити, на три от Тотнъм и с две повече от 7-ия Ливърпул.

През уикенда Стенли и компания обърнаха като гости Портсмут, а днес взеха и три точки в Хъл. Така отборът е много близо до участие в евротурнирите през следващия сезон след загубения финал в „Карлинг Къп” и отпадането от Челси на полуфиналите в Купата на Англия.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)