2. - Англия
  3. Вила размаза Бърнли с 5:2

Вила размаза Бърнли с 5:2

Отлични Петров, Даунинг и Йънг за бирмингамци

Астън Вила записа разгромен успех над Бърнли в мач от 27-ия кръг на Висшата лига – 5:2. Новаците удържаха равенство 1:1 до края на първата част, но през вторите 45 минути рухнаха.

Отличен мач за Вила изиграха Ашли Йънг и Стюърт Даунинг, а цял мач с капитанската лента бе Стилиян Петров. Даунинг вкара два гола, а по един добавиха Йънг, Емил Хески и Гейбриъл Агбонлахор. 38 709 зрители изгледаха на живо мача от "Вила Парк".

За Бърнли точни в мрежата на Брад Фридел бяха Стивън Флетчър и Мартин Паерсън.

Бирмингамци са 5-и след този мач с 45 точки, докато Бърнли са предпоследни с 23 и бъдещето на мениджъра Браян Лоус става несигурно.

Срещата започна отлично за „виненочервените”. В 10-ата минута след добра атака на Корк, Нюджънт намери Флетчър и той откри резултата със 7 си гол през сезона. Домакините усилиха своя натиск и в 32-ата стигнаха до изравняване. Ашли Йънг центрира остро, Йенсен не се намеси добре и топката влетя в неговата мрежа.

До края на първата част Стенли и компания не успяха да изравнят, но след почивката разнищиха своя съперник.

Само за две минути, между 56-ата и 58-ата, Даунинг отбеляза две попадения. Йънг намери крилото и той с хубав шут вкара за 2:1. След 120 секунди дошлият във Вила през лятото от Мидълзбро футболист стреля, коженото кълбо рикошира във Фокс и за трети път влетя в мрежата на гостите.

В 61-ата Агбонлахор направи страхотен пробив по левия фланг, центрира към Хески и той отбеляза за 4:1. Разгромът за Бърнли бе пълен 7 минути по-късно, когато Милнър достави много добра топка на Агбонлахор и английският национал се разписа за 11 път през кампанията.

Момчетата на Мартин О’Нийл намалиха темпото до края и пожалиха Йенсен и Бърнли. В даденото от съдията продължение Патерсон засече центриране отляво на Корк за крайното 2:5.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)